Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez milyen kártya? Asus Nvidia...

Ez milyen kártya? Asus Nvidia Geforce GTX 750 2GB DDR5 GTX750-PHOC-2GD5

Figyelt kérdés
2015. szept. 10. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Belépő szintű játékos kártya. 30k közelében jó vétel lehet. Nem kompromisszum mentes, de használható és kis szerencsével van benne némi tuningpotenciál is. Alacsony a fogyasztása.
2015. szept. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Közepes kártya nem belépő nemtudom mért hiszi mindenki azt hogy a 80-90ezres vga-k a legjobbak
2015. nov. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Közepes kártya a GTX960 és 60k körül kapható. A GTX750Ti egy 35k-t érő kártya és akármennyire közel áll sokak szívéhez ez már nem erős kártya (a sima 750 pláne). A HD7850 például hasonló szintű, mint a 750Ti vagyis egyértelműen jobb a sima 750-nél (nekem ilyen volt ezért is példálózok ezzel). Ez a kártya 2012 márciusában jelent meg azaz bő 3 és fél éve. Ez nagyon sok idő a számítástechnikában azon belül a videokártya piacon is. A HD7850 egy közepes kártya volt a maga idejében (Én 3 éve vettem 52k-ért és két évig elégedetten használtam)...de már eljárt felette az idő. A válaszban ott van, hogy a GTX750 használható teljesítményű kártya, nem olyan rossz, de nem is jó már mai szemmel. Ne áltassuk magunkat.

Ha az nvidia maxwell cuccaival példálózunk, akkor a GTX980Ti a csúcs kategória a Titan X-vel együtt. A GTX 980 és 970 a felső kategória. A GTX960 leszakadva nyújtja a közép kategóriát, de elférne a palettán a 960Ti is, mint a középkategória csúcsa (ilyen kártya sajnos nincs). A GTX950 a középkategória (ennek is inkább az alsóbb szegmense, de egy éven belül biztosan kategória sereghajtó lesz, már csak a számozásában is látszik). A 750Ti jó indulattal is a középkategória legalja, míg a sima GTX750 inkább a belépő szint teteje. Ezek tények.


Nézz meg egy ilyen listát:

[link]

A GTX750 ott lenne valahol a legalján a 7790-nel hasonló szinten. Hol közepes kártya ez? A közepes kártyák kétszer erősebbek nála. A leggyengébb videokártyák mondjuk nincsenek a listán, de azok játékos szempontból nem is érnek sokat. Ezen a listán a játékra már alkalmas kártyák teljesítmény palettáját látjuk, aminek a legalja a GTX750 azaz belépő szintű játékos kártya. Aki erre azt mondja, hogy közepes az áltatja magát. 30k-ért is közepes kártyát lehet venni, meg 70k-ért is? Nyilvánvalóan nem egy kategória a kettő.

2015. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!