Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor tuning megfelelő...

Processzor tuning megfelelő hűtéssel biztonságos?

Figyelt kérdés
dual core 1,8-as procit szeretnék felhúzni 3,0-ra kb. vennék rá egy jó hűtőt is. nemfog csökkeni a proci élettartama.. megfelelő hütéssel nemfog fagyogatni a gép?
2010. márc. 11. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha fagyogat, akkor vedd lentebb. amugy fasza hutessel nem lehet gond. mar ha egyatalan birja a lapod a 3ghz-t. de ovatosan emelgesd a feszt. ha valamit elbäszol tartsd nyomva az insert gombot es kapcsold be a gepet. Ez visszaallitja alapra a biost. Ha nemjo, vedd ki az elemet, majd tedd vissza. Ha igy se jo, kuka :))
2010. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az remek :D elvileg bírja, mert láttam egy olyan képet ugyan erről a prociről ami 3,4 ig volt felhúzva.bár igazából ha fel menni 2,5-re már az is jó lenne
2010. márc. 11. 21:17
 3/11 anonim ***** válasza:

elso vagyok


az egy dolog, hogy lattal kepet. de nem mindegy proci vid-je, fpo. ha nagyon jo, akkor lehet huzni.


en procim pl szar. alapbol 2.4 es 2.98ghz a max. 2.99en mar nem stabil. en is lattam kepet ilyen procirol 4ghz-t is.

2010. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lap is számít. Addig teljesen biztonságos, míg feszt nem emelsz, fesz emelés az már káros a procinak ezért ésszel kell csinálni. 0,05-0,15 még szinte semmi, mert tök mind1 h 20 vagy csak 15 évet bír a proci. Próbáld meg alapfeszen tuningolni ameddig megy. Nekem CPu 2,5 ös a vidje 1,25 és msot 3,33 on 1,18 on használom stabilan. A ramokra viszont figyelj h oszd vissza öket mert azok biztos nem fogják bírni.
2010. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm.megírom akkor majd hogy végül mennyire sikerült megtuningolni
2010. márc. 11. 21:37
 6/11 anonim ***** válasza:
IBT-vel 80 fok fölé ne menj. Ha ennyit tud majd a hűtőd, akkor megnyugodhatsz és jó lesz úgy. Feszt tapasztald ki, előbb többet adj neki és csökkentsd folyamatosan, tesztnek IBT és Furmark együttes alkalmazása. Ez kifekteti a gépet, ha valami nem klappol a procinál. Prime95-öt ne használj mert lájtosan terhel, főleg az Everest.
2010. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi!

érdemes egyáltalán tuningolni? erről megoszlanak a vélemények amiket hallottam. érdemesebb egy erősebb prociba be fektetni? csak hát az meg kicsit drágább

2010. márc. 21. 21:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazából a processzor élettartamán a fesz emelés röviditi. Ha alapfeszen megy mondjuk 30% tuningot akkor bizony semmi baja nem lesz. viszont a fesze emeléssel a hőtermelés nyégyzetesen nő míg a mhz emeléssel csak párhuzamosan. Szal a fesz emelésnél vigyázz a dologra. csak kis lépésekben csináld.
2010. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy amennyibe egy komoly hűtő kerül, jobban megérné eladnod azt ami van, és venni egy újabb processzort.
2010. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A jobb hűtések 10ezer ft-tól kezdődnek! Bár nekem Artic Cooling Freezer XTREME rev 2. hűtésem van, ez egy 10-es volt, és a Phenom II X4 965 BE procimat szépen hűti 4,2 GHz-es magonkénti sebességgel! Nem megy 60 fok fölé terhelt állapotban. A teszthez használtam: OCCT 3.1
2010. márc. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!