Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám 2-4 merevlemez...

Hogyan tudnám 2-4 merevlemez tartalmát elérhetővé tenni bárhonnan bármikor a legköltséghatékonyabban?

Figyelt kérdés

Nas szervereket nézegettem,de csak akkor használnám azokat,ha nincs jobb megoldás.

2-3db 1 TB-os (sata) merevlemezt szeretnék megosztani(most is meg vannak osztva,de csak az itthoni géppel,és annak a tápja felvesz 400W-ot,ha leterhelem).

Néztem raspberry pi-os megoldást is,tetszett is,de érdekelne,hogy tudtok-e egyszerűbb megoldást.

Illetve amennyiben fix ip címünk van,megoldható hogy elérjem a merevlemezeket hálózaton kívülről is?

Jó lenne,ha tudna kissebb videókat is streamelni,hogy ne kelljen átmásolni(persze a fő cél,hogy elérhetőek legyenek az adatok),ha viszonylag biztonságos lenne,de például nem akarok rajta torrentezni,se hasonlóakat.

Köszönök szépen minden választ!



2015. szept. 3. 04:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok az igényed! Dönts el, melyik ujjad szeretnéd megharapni! :)


a) NAS

pro: könnyű beállítani, egy kész rendszert kapsz jó teljesítménnyel és viszonylag alacsony fogyasztással

kontra: az ára nem épp a legbarátibb és beállítások terén sincs korlátlan szabadság (az egyszerűségnek ára van)


b) raspberry pi2

pro: még alacsonyabb fogyasztás, korlátlan szabadság, kisebb hely, alacsonyabb ár

kontra: a merevlemezekhez kell venni usb-s keretet ami növeli a kiadásokat


én a málnapc-t javasolnám (még akkor is ha a nas erre van kitalálva), mert ott ha beállítasz egy vpn-t akkor megfelelő biztonságban érheted el a fájljaidat kívülről is és van "alkotói szabadságod" :) bármit hozzábütykölhetsz!


(nem akarok ezzel heves vitát kiváltani, aki nas párti az használja azt... ez csak az én véleményem)

2015. szept. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzésként: én erre a célra azt használtam amit találtam itthon, tehát egy ősrégi p2-es gépet. Mobiltelefonom 3x erősebb (pedig már az is van 5 éves) és még így is megfelel számomra a havi 1100Ft-os fogyasztásával.
2015. szept. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb 4 merevlemezes NAS, amit találtam, 55k. A RPi valószínűleg olcsóbb lenne, csak az a kérdés, hogy le tud-e adni annyi kakaót, hogy 3-4 HDD-t meghajtson. Szerintem nem.
2015. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az újnál módosítottak az usb-k áramellátásán (de lehet rosszul emlékszem). Egyébként semmi probléma, mert külső forrással is megoldható (még úgy is olcsóbb). Sőt, én telefontöltőből építek épp tápforrást ilyen célra, szóval erre mondtam: végtelen szabadság! :)
2015. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,a külső keretekhez általában lehet külső tápot adni.

Találtam 17ért is Nast,de az olyan....

Köszönöm szépen a válaszokat!

A régi gépes megoldás mennyire működne?Tényleg olyan keveset fogyasztana egy régi számítógép?Ha valakinek van tapasztalata (pl.:wdhun,milyen gép ez?részleteznéd akár privátban egy kicsit?)

Van itthon egy intel asszem,400mhz-es,egy magos,nagyon régi,illetve egy 2 magos celeron 2ghz-es.Gondolom a processzor fogyasztása a számottevő (utána a merevlemez,de azok már megvannak) és utána az alaplap.Nincs itthon ilyen műszer,amivel lemérhetném a fogyasztását.Illetve szerintetek ezek közül valamelyik elég lenne hogy kiszolgáljon egy video streamelést?

2015. szept. 3. 18:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen ment a zöld tenyér mindenkinek...
2015. szept. 3. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:

A gép fogyasztása sok mindentől függ. Pl tápegység hatékonysága, alkatrészek fogyasztása, hűtés száma (amit lehet passzívra kell cserélni). stb...


Én lemértem nekem ~40W körül eszik a gép.


p2 ~500MHz; 256MB RAM; passzív inno3d videokártya (úgysincs monitor hozzá); 1db 160GB IDE HDD


video stream-re lehet elkellene az a dual celeron. sőt.. megkockáztatom hogy alacsonyabb fogyasztás mellett lenyomná a málna 4 magos arm-je

2015. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. szept. 5. 04:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!