Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék közben leáll a gépem,...

Játék közben leáll a gépem, más esetben rendesen működik. Hardver gond?

Figyelt kérdés
Kizárólag játék közben, 5-10 perc után leáll a gépem, de nem teljesen, ugyanis a ledek világítanak, a ventik meg pörögnek, de a reset gombra sem reagál ilyenkor, csak ha folyamatosan nyomom a kikapcsoló gombot,akkor áll le. Stress test, gpu benchmark lefuttatva, nincs különösebb melegedés. Újratelepítés nem oldotta meg a problémát.
2015. aug. 31. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
driver? A stresszteszt-nél mindent egyszerre próbáltál? Mert nekem melegedésre utalnak, viszont állításod szerint nincs melegedés. Én esetleg a tápegységre gyanakszom, hogy az melegszik túl.
2015. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csináltam egy képet a bios-ról, ott van egy érdekesség a cpu voltage 3,3 V bekezdésnél. Ott 2,85 V-t ír és pirossal jelzi. Nem kap elég cuccot a cpu? Nem tudom feltölteni sajnos, mert már a kártyaolvasót sem ismeri fel :p
2015. aug. 31. 14:21
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, minden egyszerre ment a teszt alatt
2015. aug. 31. 14:21
 4/14 A kérdező kommentje:

Közben sikerült:

[link]

2015. aug. 31. 14:23
 5/14 anonim ***** válasza:

Az pedig gáz akkor.


A Procid nem kap elegendő feszültséget. Ez olyan mintha neked kevesebb adagot adnának, de ugyanúgy kellene dolgoznod.


Kevés neki a feszültség. Tápegység hibája is lehet, bár nem említetted hogy milyen, de valószínűleg alaplapi VRM áramkör. Az alaplapi VRM áramkör szabályozza a processzor feszültségét. Lehetséges, hogy az ment tönkre benne. Milyen alapod van? Tápod milyen? Táp cserét javaslok, mert azt tovább viheted az új gépbe is majd ha olyat veszel.

2015. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 pinkpancser ***** válasza:

A BIOS által mutatott feszültségek nem pontosak, de kb közelítenek. Ha ennyit mutat, akkor érdemes kipróbálni másik táppal, illetve megnézni az alaplapon a kondenzátorokat.

Viszont a 47 fok sem kevés. Nekem háttérben getdataback, 2 böngésző kb 20-30 lappal (benne sok flash cucc is), meg film lejátszás és 41 fok.

2015. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is a tápra gyanakodtam, de nem akartam fej nélkül beleugrani egy új vásárlásába, mielőtt meggyőződtem róla hogy az a hibás HW. Sajnos csak egy HKC 565 W-os gagyi táp van benne, de eddig gond nélkül vitte. A lapom Asus M4A79XTD EVO. A legfrissebb bios-al.
2015. aug. 31. 14:35
 8/14 A kérdező kommentje:
Stressz teszt alatt a cpu max 63-fokra ment föl
2015. aug. 31. 14:36
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, Phenom II X4 925 a procc
2015. aug. 31. 14:37
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,sztem tápcsere lesz, de előtte még darabokra szedem és átpucolom az érintkezőket, hátha csak kontaktos. Zöld pacsik mentek.
2015. aug. 31. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!