Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miféle chipset ez?

Broaktor2 kérdése:

Miféle chipset ez?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudok rá jönni még a fordítások ellenére sem, hogy miféle chipsetről is van szó.

A CPU-Z programmal néztem át a laptopomat, és a chipsetre ezt az infót kaptam:

Chipset - Intel - Bay Trail Host Bridge - Rev.0E


Még is honnan tudhatom meg hogy ez a "Bay Trial host Bridge" chip milyen processzorokat támogat?

És kérlek titeket, legyetek velem türelmesek mert ezzel a szituval most találkozom először.


Laptopom: Hp 250 G3

Mostani procim: Intel Celeron N2840

Váltani akarok: Intel Core i5-4210U



2015. aug. 29. 09:59
 1/8 BlodDrunk ***** válasza:
Alaplapod tipusát nézd meg aztán google.
2015. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán fog menni, az eredeti proci BGA1170, a másik pedig BGA1168 tokozású. Azaz forrasztott.


[link]

[link]

2015. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Van egy másik laptopom (Lenovo G500)aminek az alap procija egy Pentium 2020M aminek a foglalatja FCPGA988. Aztán beszereztem egy i5 3230M-et aminek meg FCBGA1023 a foglalatja. Tökéletesen bele illeszkedett, de max 30-40 percig futott vele a lapos. Elsőre nem értettem hogy miért. Aztán rájöttem hogy a lapkakészletem egy HM70-es ami csak (na meg egyéb pentiumokat) a 2020M procit tudja kezelni. Míg az i5 3230M-hez minimum HM75-ös chip készlet kellene. Gyakorlatilag túlmelegedés miatt folyton kikapcsolt.

Ezért szeretném pontosan megtudni a HP 250 G3 laposnak a chip készletje "Bay Trial host Bridge" tudja-e kezelni az i5-4210U procit.

Tököm ki van ezekkel az Intel kritériumokkal! Az AMD-vel ennyit nem b..kodtam. :/

2015. aug. 29. 11:03
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 +1


pont dupla anyit fogyaszt ha megnezed szoval hutes se feltetlen birna ha bele is mene, de nem megy amugy se lenne tul sok ertelme, foleg ha jatekmiatt kell ahhoz gpu is kell

2015. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi. Nem "Bay TRIAL host Bridge" hanem Trail...
2015. aug. 29. 11:06
 6/8 A kérdező kommentje:
A GPU-val nem volt gond meg a maga a proci hűtésével. Minden nyámnyilával körül tekintő voltam, csak a chip korlátozottságaival nem számoltam. Sőt. Bele se gondoltam. A chip melegedett túl.
2015. aug. 29. 11:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Közben már megtudtam hogy mi akar lenni ez a lapkakészlet. Az hülye chip integrálva van a processzorba. Úgy hogy ELMÉLETILEG lecserélhetem a Hp-ban.
2015. aug. 29. 11:26
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 ha ilyen muszaki zseni vagy persze


de FORASZTVA van valoban az N proci


ha te meg tudod oldani igyis akkor oke


es ha a hutes nem eleg es letudod cserelni vagy mashogy felturbozni akkor is oke


:D

2015. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!