Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb videókártya?

Melyik a jobb videókártya?

Figyelt kérdés

GeForce GTX 750 Ti DirectCU II OC 4GB GDDR5 128bit

[link]


vagy


Radeon R9 380 NITRO 4GB GDDR5 256bit

[link]



2015. aug. 28. 12:21
1 2
 11/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

azert nem mindegy mire ertjuk egy 750Ti igazan hol tud 2GB ot is rendesen kihasznalni?

de ha ugy veszuk hogy ez tul eros van meg gyengebb 4GB os vga is 740/30...

meg laptopokban

es a gond nem az hogy ott az a 2GB hisz az haszon lenne

de ez a haszon altalaban +10ezret semmikepp sem er meg, csak valamj eros kozepes kategoriaju vga tol felfele

igy egy 270X vagy 950 is tulzottan hataron van m'eg, biztos van hely ahhol 750Ti is pl 2,5gb ot m'eg normalisan kihasznal de ezert megern'e?


masik hogy hosszutavon muszaj egy erosebb gpu hisz amik igazan sok vramot vagyis 4gb ot megkozelitot hasznalnak oda gpu bol is eros kell


kerdezonek szuksege lehet a 4gb ra ha enyire ragaszkodik hozza (remelem nem kesobbi tobb gpu s rendszer miatt)


de altalaban m'eg napjainkban is igen keves jatek van aminek ne lenne eleg boven a 2GB vram is (ahol nem eleg ott is legtobbszor felbontas miatt vagy modok miatt vagy valami ertelmetlen bealitas miat aminek gyakorlati haszna nics a latvanyvilagban sem)

2015. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Vannak olyan programok dögivel, amelyeknek még a 4 Gb is kevés. Mert ugye nem csak játék van ám a világon.
2015. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Milyen procid van?
2015. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#8

Mondasz valamit, de gyakorlatban azért tényleg vannak határok. Szerinted R7 370-re vagy GTX750-re mennyi értelme van 4GB memóriának? Anno mondjuk a GT430-ból vagy tán még a HD5450-ből is volt 4GB-os verzió, hogy extrém példákat is említsek.

Anno pl ott volt a HD7850 1GB-os verziója. Az akkori tesztekben fullHD felbontáson alig volt különbség a 2GB-os tesójával szemben, úgy hogy vagy 18 játk alatt volt összemérve a két kártya (nagyobb felbontásokon már mutatkozott némi különbség természetesen). Ebből arra következtethettünk, hogy a 7850-ra 2GB memória több, mint sok és biztosan időtálló. A GTX750Ti ugyanez a szint és nem hiszem, hogy 4GB memóriából tudna kamatozni. A GTX960 már esélyesebb, néhány játéknál vannak is különbségek, de nem biztos, hogy megéri a felárat. Eleve a GTX960 karcsú sávszélességet kapott és hiába a csudálatos tömörítési algoritmus, akkor is limitálni fog az a 112GB/s, főleg nagyobb felbontásokon és/vagy szűrőkkel megpakolva. A mai középkategóriás kártyákon esetleg úgy van a legtöbb értelme 4GB memóriának, ha több kártyás rendszert akarunk építeni belőle....de általában jobb egy felső kategóriás, mint két közép.

A másik észrevételem, hogy játék alatt a monitorozó programok könnyen mutathatnak magas VRAM kihasználtságot, de nagyon úgy tűnik nekem, hogy ez közel sem azt mutatja, hogy minimum ennyire szükség is van a hasonló minőségű futtatáshoz. Jó példa erre megint a HD7850, ahol Skyrim alatt is alig van különbség 1920x1200-on 4x élsimítással az 1 és 2GB-os modell között, holott tudvalévő, hogy a játék alatt könnyen és alaposan túl lehet lépni az 1GB VRAM kihasználtságot. Ergo nem hihetünk az Afterburn típusú szoftvereknek (vagyis hihetünk, de nem érdemes ész nélkül következtetni). [link]

Tudom a GTA5 szereti a sok VRAM-t, de ettől függetlenül úgy tudom, hogy szépen fut egy egyszerű 2GB-os 750Ti-n is.

A fő mondandóm az, hogy aki 54k-ért vesz egy 750Ti 4GB-os kártyát az szerintem nagy madár, de legalább egy átvert laikus.

2015. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem csak játék van a világon....az otthoni userek 99%-a mit csinál a videokártyával? GPU alapú renderhez kell a sok VRAM? Ha igen, akkor megérheti sok memóriás videokártyát venni, de a gyors render teljesítményhez akkor is kell egy combos GPU...anélkül lassú lesz a folyamat. 3D modellezéshez is biztosan jól jön, de az átlag emberek és az itt kérdezők többsége mire fogja használni? Aki dolgozni akar vele az megemlíti a kérdésben vagy már eleve képben van és kérdezés nélkül megveszi a számára szükséges kártyát (ha már nagyon profi és ebből él, akkor valami professzionális modellt gondolom).
2015. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kispofa75: Szóval szerinted rosszul tanítottak 8 éven át?


Na vegyük sorra a lehetőségeket:


Otthoni felhasználás:

Filmezés, videók nézése: Ide tökéletesen felesleges lenne ennyi VRAM.

Játékok: Gyenge GPU és kis adatsín mellé felesleges sok VRAM. Már az előtt limit lesz, hogy a 4 GB kihasználásának egyáltalán a közelébe érnél.

Videóvágás: Erről beszélni is kár.


Professzionális felhasználás: Ide eleve nem asztali gépekbe való megoldásokat szokás venni. És pláne nem ennyiért.


Szóval mesélj, hol tudnád Te kihasználni mondjuk a 4 GB VRAM-ot egy 750Ti-nél?

2015. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A száraz, papíron leírtak, sokszor köszönő viszonyban sincsenek a valósággal..

Érdemes lenne ebből kiindulni, és nem pedig az iskolában tanítottakra hivatkozni.

A Project cars elvben nem egy nagy gépigényű játék, de bizonyos beállítások mellet bizony megfektet egy 4Gb memóriájú kártyát is. (És nem 4k-ról beszélek)

2015. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, hogy olyan kártyát keresek amin a GTA V szépen elfut, mert nem sok olyan játék van a mostaniaknál ami igazán érdekel. talán még a Watch Dogs, Battlefield 4 meg hasonlók. Amúgy először úgy voltam, hogy i5-ös proci meg 380 + 8 giga ram. Ez úgy 220k ba kijön, de aztán láttam egy videót, amibe a GTA V szépen elfut high-on, de úgy hogy egy i3-as proci van és 750 ti vidikari + 8 giga ram. Ezekután elgondolkoztam, hogy valóban szükséges-e egy i5 + 380. Abból a szempontból jó lenne az újabb, mert akkor még egy pár évig biztosan állná a sarat, az i3 meg kb 2 év múlva érkező játékokkal már valszeg meg fog szenvedni akárcsak a 750 vagy 270 és a többi 2 gigás karesz. Szóval van dilemma.
2015. aug. 29. 02:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!