Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy full AMD-s gépen lehet...

Egy full AMD-s gépen lehet egy NVIDIA PhysX?

Figyelt kérdés

2015. aug. 26. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A physx egy fizikai engine, amit az nvidia kártyák hardveresen támogatnak, de minden további nélkül lehet használni cpu alól is.

Igen, lehet.

2015. aug. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De FPS csökkenésre számíts.
2015. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
baxki :D akkor most töröljem le?:D
2015. aug. 26. 18:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem. Akkor csak amikor egy játék használja a PhysX-et csak abban a pillanatban lehet FPS drop.
2015. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor most csak azért van hogy az fps-t egye?
2015. aug. 26. 18:23
 6/11 anonim válasza:
Ha követelmény, hogy fusson a játék, akkor úgysem tudsz mit csinálni, fent kell hagyni. Nekem is volt a régi gépemen, ami AMD-s volt, de nem ette az FPS-t. Ha leginkább gamelni szoktál, és legközelebb veszel gépet vagy videókártyát, akkor NVIDIA GForce-o(sa)t vegyél, mert a legtöbb játék azokon fut (a legjobban), ez tapasztalat. Legalábbis régen azért nem tudtam egy csomó játékkal játszani, mert nem támogatták az AMD-s videókártyát.
2015. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem köszi
2015. aug. 26. 18:30
 8/11 anonim ***** válasza:

6.

Ez eddig így volt, és egyelőre így van.


Elvileg a Dx12 legendával, ígérik, hogy nem lesz megkötve a fejlesztők keze, és normálisan optimalizálhatnak akármilyen kártyára... aztán kitudja, hogy így is lesz-e...

2015. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne írjatok baromságokat. Nvidia kártyán annyi történhet, hogy több tégla repül szét a robbanások alatt, mert a gpu gyorsabban tudja ezeket a számításokat elvégezni mint a cpu, úgyhogy látványosabb dolgokat lehet vele csinálni. Nem lesz semmiféle fps csökkenés, mert a kevesebb(illetve lassabb) erőforrást a fejlesztők nem terhelik le annyira. A legtöbb esetben meg konkrétan leszarják, hogy nv n lehetne több\jobb\látványosabb, mindenkinél ugyanaz van.
2015. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10%

"Legalábbis régen azért nem tudtam egy csomó játékkal játszani, mert nem támogatták az AMD-s videókártyát."


Sorold máf el kérlek az nvidia only játékokat.


Lehet PhysX, még nV-s gépekben is a legtöbb ilyen számítást a CPU végzi, egy kevés van GPU-ra(vagy az nV roppant aranyos módon szoftveres korlátot épít be, lásd Maffia 2).

2015. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!