Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom leformázni a...

Hogyan tudom leformázni a pendrive-omat exFAT-ről NTFS-re?

Figyelt kérdés

Bátyám vett egy Kingston 128 Gb-es pendrivot. Most abba nem szeretnék belemenni, hogy hamis-e vagy sem, mert több, mint valószínű, hogy az. (mert 6000 ft-ért vette újonnan garancia nélkül a vaterán)


Gyárilag FAT32-n volt, namost 30-40 Gb után bármilyen filmet másoltam rá (-2 Gb alattiakat), nem játszotta le.

Hibát írt ki a lejtszó (többfélét is kipróbáltunk) mind PC-n, mind TV-n és érdekes mód, kimásoltam ezeket a filmeket és akkor már a gépemen sem játszotta le.

Mintha megfertőzte volna a pendrive a rámásolt filmeket. (vírusírtó nem talált rajta semmit)


Namost ezután leformáztam, de azt írta ki a Windows 7, hogy "nem tudta befejezni a formázást."


Csak exFAT-be engedi formázni, de azt meg nem ismeri fel bátyám XP-s gépe és TV-je sem.

A másik verzió meg csak az NTFS, ez a kettő van összesen


Próbáltam lemezkezelőből, Parancssorral formázni, és átkonvertáli, de eredménytelenül.


[link]



2015. aug. 16. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Live Linux, GPAERTE progrrammal töröld a partíciót majd hozz létre egy újat.

Ezzel biztos hogy az a méret lesz amekkora, szóval kiderül tényleg 128GB -e.

(Viszont 30GB felett a FAT32 nem igen használható, NTFS a célszerű)

2015. aug. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A méret hardveresen van beleírva. A gparted is ugyanakkorának fogja látni, nem a tényleges méretét.


A trükk az, hogy kitapasztalod, meddig tudsz rá biztonságosan, hiba nélkül írni, aztán csak akkora partíciót csinálsz rá, a többi "szellem" részt meg üresen hagyod.

2015. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Namost az a kérdésem, hogy mi az a live linux és mit kell vele csinálnom?

Illetve a másik, hogy mi az "GPAERTE"?


Mert rákerestem a google-ban és egy GPARTED nevű programot találtam csak, amit le kell tölteni és ki kell írni CD-re, majd arról indítani a rendszert... én ezt meg is tettem, de ha rákattintok a CD-re, akkot csak telepítő fájlokat látok, semmi olyan alkalmazást, amire ráklikkelve megnyílna bármlyen program.


Egyébként a MiniTool Partition Wizard progival próbálkoztam, de abban sem tudom, hogy jók-e ezek a beállítások a patríció létrehozására, mert bár kiírja futtatás után, hogy NTFS lett az új fájlrendszer, de a Microsot viszont még mindig az exFAT-ot ír ki, és a program újramegnyitása után már ott is exFAT van.

(Egyébként nem volt rajta patríció.)


[link]

2015. aug. 16. 19:44
 4/6 anonim ***** válasza:

A CD-ről el kell indítanod a gépet, mint egy windows telepítő lemezről. Az egész onnan fog futni, innen a live elnevezés.


Egyébként lemezkezelőből is próbálhatod, ha az ismerősebb. Nem formázni kell, hanem egyszerűen jobbklikk a partícióra, és kötet törlése. Utána jobbklikk az üres helyre, és új kötet létrehozása, és akkor ne feledd a kicsi méretet megadni.


(Megjegyzés: A lemezkezelő meg a sajátgép nem ugyanaz. A lemezkezelőt úgy éred el, hogy a sajátgépre jobbklikkelsz, kiválasztod a menüből, hogy kezelés, majd a megjelenő ablakban a bal szélen lent kiválasztod a lemezkezelőt.)

2015. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szóval csináltam NTFS patríciót, de a gépen még mindig exFAT van, akkor ez hogy van?


[link]

2015. aug. 16. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyomj egy F5-öt a sajátgép ablakban, esetleg indítsd újra a gépet. A szar windows 8/10 nem frissíti rendesen a fájlkezelőt.
2015. aug. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!