Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Referencia hűtős GTX970/980...

Referencia hűtős GTX970/980 van valakinek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hangos-e terhelés alatt, meg van-e vele elégedve, mennyire melegszik. Tuning?

#referencia hűtő
2015. aug. 16. 12:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Én direkt ref hűtőset vettem,mert 15k-val kapásból olcsóbb,majd vettem rá "bontott" hűtőt,vagyis egy palit gtx 970 hűtőt 6e ft-ért,így ~ 9e ft-ot spóroltam,és ugyanúgy garanciás.

A ref hűtő ugyebár : lamellás (mint a cpu hűtő) és kapcsolódik a gpu-hoz,míg a ref hűtő zárt ,és a véglapát (a végén lévő venti) csavarként működik,ami teljes erővel szívja be a levegőt és préseli ki a meleget.

Ez sajna nem túl eredményes kb 7-10 fok különbség volt a ref és a palit JS hűtő között a palit javára (ref hűtős palit kártya volt csak 1 jetstream hűtővel) ,és mivel befele szív ,így a zárt rendszeren az exhaust nyíláson a hang is kihallatszott,és sajnos a gyatra felfogatás miatt rázkódó erőteljes hangja van,tuningot nem ajánlom rá.

Kb 70 fok a palit ,míg a ref hűtő cirka 78-80 fok.

Tehát vállalható,csak nem tuning barát és ha nem hangszigetelt szobában vagy és van hang a hangszórón akkor nem zavaró szerintem.

Bár a palit hűtő talán legnagyobb előnye,hogy max órajelet is bír,és még úgy is hűvösebb pár fokkal és halkabb (1050 helyett 1200 alap és 1285 mhz tuning ,ez a jetstream feletti órajel picivel).

Tehát megéri a ref hűtős ,mert 10-15k-val olcsóbb,és 5-6k-ért lehet venni a rendes hűtőt tönkrement darabokról,így spórolni is lehet,illetve a ref hűtős is vállalható.

2015. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!