Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális egy A8 7600-as...

Az normális egy A8 7600-as apunál, hogy? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hogy energiatakarékos üzem.-ban van es amikor csak netezek 1.4ghz de amikor jatszok 3.8ghz-re felmegy.

és az volt a procihoz irva hogy 3.1ghz.

akkor ez neki egy kicsit nem, sok?

hogyan tudnam azt megoldani,hogy jatekoknal is max 3.1ghz legyen?



2015. aug. 14. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
3.1 az alap de mivel van benne turbo így feltudja húzni magát 3.8-ra
2015. aug. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a biosban kikapcsolod a turbo core-t akkor nem fog addig felmenni ha esetleg zavar. A többi pedig normális. Minek menjen a processzor a semmi alatt is full tolóerőn? Sosem értettem azokat akik kikapcsolják az automatikus dolgokat benne. Csak kárnak megy magas hőfokon, és még fogyaszt is.
2015. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem ha semmit nem teszek akkor 1.4 ghz azt mondtam

es ez nem tesz benne kart? ha jatekk kozben turbozza magat?50fokon van

2015. aug. 14. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:
65 fok felett kell izgulni, 50 fok az lószar. Még te sem sülsz meg 50 fokban ha esetleg dubajozni mész.
2015. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dubajban még a buszmegálló is hűtött, klimatizált. :)
2015. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Sosem értettem azokat akik kikapcsolják az automatikus dolgokat benne. "



Majd ha többet spórolok az alacsony órajellel,mint a turbó móddal,ami agyonfeszeli a processzort,akkor majd nem fogom kikapcsolni.


Na meg a gyári turbó mód az nem tuning.

Tuningolni fix órajelen szoktak,hozzá beállított fix órajelekkel.

És ez nem csak teljesítménynövelés miatt történhet.


Aztán a legvégén ha van kedve az embernek,akkor be lehet tesztelni pár energiatakarékos módot.


Szorzózármentes AMD-vel foglalkozni kell egy kicsit a BIOS-ban,és máris ugyanolyan hűvös és halk lesz mint egy vele pariba lévő Intel.

2015. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Trevor. ***** válasza:
Vagy hagyd 3,1ghz-en, de alulfeszelve.
2015. aug. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De hogy?
2015. aug. 14. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van a HTPC-ben és szimpatikus kis APU ez a modell. Egyik érdekessége, hogy konfigurálható a TDP, ami lehet 65W vagy 45W is. Utóbbi esetben terhelés alatt is halk a hűtő, míg 65W módban néha felpörög jobban, ha nagyon dolgozik (de még az sem hajszárító effektus).

Energiatakarékos módban a chip órajele 1,4GHz és a feszültség 0,9 és 1V környékén van valahol. Ha az egység feladatot kap azaz dolgozni kell, akkor feltekeri az órajeleket és a feszültséget. Ezeket mindig úgy kombinálja az egység, hogy a gyári TDP értéket ne lépje túl azaz a gyári hűtő biztosan elég legyen. Ha nincs kihasználva az összes alegység (a magok, a magon belüli alegységek vagy a GPU), akkor magasabb órajelre kapcsolhat (amihez nagyobb feszültség is társul), de minél jobban ki van használva az APU, annál inkább már csak az alapórajelre futja az energia büdzséből.

Én azt vettem észre, hogy 65W üzemmódban nem nagyomón merészkedik a chip 3,3GHz alá (terhelés közben) és elég gyakran be tudja vetni a 3,6-3,7GHz órajelet is. 45W üzemmódban viszont már nem nagyon megy 3,3GHz fölé (esetleg csak ha egy mag van terhelve), míg komolyabb izzasztáskor rögtön be is áll az alap 3,1GHz órajelre.

Gyakorlatilag nincs semmi dolgod az egységgel csak használnod kell. Ha fontos, akkor beállíthatod a max 45W üzemmódot, de 65W-nál sem száll el a proci.


Mikor megvettem írtam is róla tapasztalatokat (csak úgy hobbiból, magamnak). Ha érdekel fuss át rajta:

[link]

:)

2015. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Ez egy jó proci :)

2015. aug. 15. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!