Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb vizhuteses...

Melyik a legjobb vizhuteses rendszer? Mi a jó benne, honnan lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 6. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább vegyél egy gyorsabb processzort ezért a pénzért.
2008. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy jön most ide a gyorsabb proci?!?!?!

Okostóni!

2008. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ennel komolyabb valaszokra szamitok ... most nem a procirol kerdeztem ...
2008. szept. 6. 20:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig ez komoly válasz volt - köszönöm, hogy lepontoztátok.


Tehát: én azt mondom, hogy fogd azt a pénzt, amit az új processzorra, alaplapra ÉS a vízhűtésre (plusz az új házra - mert az is kell majd hozzá) költenél - és vegyél belőle egy jobb alaplapot és processzort - vízhűtés nélkül. Jobban fogsz járni. Gyorsabb ÉS STABILABB is lesz.


Ha pedig CSAK a vízhűtést akarnád most megvenni (túlhúzáshoz) - akkor inkább tedd el ezt a pénzt, amíg összejön az új processzorra is. Innen kezve meg az első pont.


És reménykedem benne, hogy legközelebb kérdeztek, ha valamit nem értetek - és nem jöttök nekem, mint tót az anyjának. Még egyszer köszönöm.

2008. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vízhűtés legnagyobb gondja, hogy nem hatékony. A jó benne, hogy halk. De nagyságrendekkel többe kerül (kb 40 Ft-tól indul) a rendszer kiépítése, mint a ventillátorok, ugyanakkor a befektetéshez képest nem sokat javít a hűtésen. Nem véletlen, hogy ventillátorokat használunk. Az ara miatt igazából csak olyan helyen szokták alkalmazni, ahol mindenképp muszáj, vagyis ahol a ventillátorok zaját sem akarják hallani pl: hangstudiókban. Beszerezni enmtom honnan tod, attól függ hol laksz, de neten biztos találsz megfelelő boltot.
2008. szept. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hintalow ***** válasza:
100%

Szerintem az előnyök:

-halk.

-hűt mint a veszedelem (jóval hatékonyabban, mint a léghűtés)

hátrányok:

-drága. (nincs olyan hogy legjobb rendszer, lehet egész szettet egybe venni, de ennél nagyon figyelni kell, hogy passzoljon a gép hardverelemeihez. és lehet külön külön komponensekből is összevásárolni, így már sokkal könnyebben alakítható a célgéphez.)

-több szakértelmet igényel, mint egy pár ventilátor. (ha nem vagy tisztában vele, rizikós egyedül nekiállni.)

-kényes (számomra mindig ez volt a fő elriasztó tényező), mert míg a ventiket maximum kiporolod sűrített levegővel néha, addig egy vízhűtést folyamatosan ellenőrizni kell, mert hát nem jó ha ereszt a gépen belül, karbantartani kell,takarítani a szivattyút és a csöveket, mert vízkövesedhet, algásodhat is, erre a desztillált víz sem megoldás teljesen.

Röviden ennyi jutott eszembe.

2008. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ok ezekkel tisztaban vagyok, de meg egy kerdes en lattam e neten vizhuteses rendszereket es a vizet ventillatorok hutik szoval akkor a zaj sokat nem valtozik...nekem az lenne a fo,es azokat akarmijen csendesek legyenek egy ido utan zugnak akarmit csinalsz veluk :(
2008. szept. 8. 11:42
 8/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok - ha a hang a legfontosabb, akkor vegyél Peltier-hűtést. Akkora, mint egy ház, de jól és hangtalanul hűt.

De a tápventillátorral nem tudom, mit csinálsz...

2008. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hintalow ***** válasza:
Ha hangtalan gépet akarsz, meg lehet oldani az egészet passzív alkatrészekből, csak nem olcsó, és nem is szerencsés, ha erőművet tervezel magadnak. Sajnos a teljesítmény növekedésével nő a zajszint is.
2008. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!