Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrivenak valóban árt a...

Pendrivenak valóban árt a formázás?

Figyelt kérdés
Többször hallottam, hogy a pendrive formázása által csökken annak az élettartama, viszont olyasmit is hallottam, hogy ez csak legenda. Mi az igazság, és miért terjedt el a tévhit? Mi az igaz állítás magyarázata?

2015. aug. 10. 15:40
 1/6 anonim válasza:
100%

Itt egy régi cikk az írási/olvasási ciklusról.

Elvileg az írásira vonatkozik az amit a gyártó ígér. Kb. 10000-et emlegetnek.

Szóval ha teljesen formázod, és minden szktor írva lesz, akkor már csak 9999. :)

A lényeg hogy igen használódik, de valózsínű mecsahikusan előbb tönkremegy ha napi használatban van, nekem ez a tapasztalatom. Ha meg nem akkor úgyis a mérete miatt avul el.

2015. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2015. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer biztos tönkre megy.

Nekem még a legelső pedriveom is működik ami már van vagy 10 éves de semmi baja. Formázva már 100x volt. Volt már NTFS, Fat32, Exfat de még mindig semmi baja.

2015. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit rágódsz ilyeneken? Hiába számolgatod hogy hányszor formáztad, vagy hányszor írtad újra, amelyik akar az tönkremegy, amelyik nem, az nem. Nekem volt két tökegyforma pendrájvom, amiket egyszerre vettem az egyik 2 hónap alatt gallyra ment, a másik évek óta megy. A pendrive-okat főleg a régebbi windowsok teszik tönkre (Kezdetleges XP-k, és azelőttiek, mert másképp kezelik az usb-t)
2015. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Trevor. ***** válasza:
Fontos adatokról mindig készíts biztonsági mentést. Nekem van ezeréves agyonhasznált pendrive-om is, semmi baja. Bezzeg a TDK pár év után beadta a szolgálatot.
2015. aug. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mndenkinek ment a pacsi! :)
2015. aug. 10. 23:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!