Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3-4 óra játék után hideg...

3-4 óra játék után hideg levegőt fúj ki a táp?

Figyelt kérdés

A régi gépházam feésőtápos volt 2-3 óra játék után már szó szerint izzot a levegő ami a tápból jött ki.


Most alsótápos lett, és 4-5 óra GTA V után is olyan hideg levegőt fúj ki, mint amikor a gépet elindítom.


Ez normális?



2015. aug. 2. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért, inkább fujjon hideg levegőt, mint hogy felgulladjon
2015. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Alsó tápos házban a táp a (hideg)levegőt a házon kívülről, a ház alól szívja be. Felső tápos házban a ház belsejéből a többi alkatrész által felmelegített levegőt használja.
2015. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 pinkpancser ***** válasza:
100%
Fizika? Ha felül a táp, akkor a proci fölött van, szépen elszívja a felfelé áramló meleg levegőt, és az alkatrészeivel ezt a meleg levegőt tovább melegíti.
2015. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudtam.


Én azon voltam meglepődve, hogy még csak egy kicsit sem langyos az a levegő, amit kifúj, pedig a tápegység is "dolgozik" amikor megy a játék.

2015. aug. 2. 09:25
 5/14 anonim ***** válasza:

orulj neki :)

az enyem fel ora jatek utan langyos levegot fuj ki, persze fugg h mikor is jatszok, reggel vagy este, esetleg nappal ebben a joooo meleg idoszakban :D

nappal szinte meleg

2015. aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én 10-től 15-ig játszottam a GTA V-tel és hideg levegőt fújt ki a táp. Ezért gondoltam, hogy akkor ez jó? Mármint ennyi idő után is?
2015. aug. 2. 09:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy forró levegőt fújjon a táp akkor sem, amikor felül van. Régen nekem is volt ilyen jelenségem, de már régóta nem tapasztaltam ilyet (egyik gépünk alsó a másik felső tápos). A CPU hűtő sem forrósodik fel, ahogy tapogatom a hőcsöveket vagy a bordázatot pedig régen tapasztaltam olyat is, amikor ez is jó meleg volt (Barton procival, kis méretű rézbordás hűtővel). A videokártya képes komolyabb hőt is termelni, de ha van normális rendszerhűtés, akkor ennek nagy részét kiviszik a 12cm-es ventik azaz nem kap a táp forró levegőt. Az viszont sokat számít ilyen szempontból, hogy milyen a táp hatásfoka. Ha egy 72%-os tápnak le kell adnia 200W teljesítményt, akkor az a konnektorból 277W-t fog felvenni, ha viszont egy 83%-os átlagos hatásfokú táp ad le 200W-t, akkor ehhez 241W-t kell felvennie. Jól látszik, hogy a veszteség (ami hővé alakul) majdnem 90%-kal nagyobb. Ha a táp forró levegőt nyom ki az nem jó mert 1: vagy borzalmas a hatásfoka, 2: vagy elégtelen a ház szellőzése és az alkatrészek hűtése, 3: vagy mindkettő.

Az alsó tápos házak persze jobbak, mert a táp friss levegővel hűtheti magát és nem vesz részt a rendszer szellőztetésében (nem ez a dolga) és az alaplapi rekesz is hatékonyabban szellőztethető.

Most, hogy új házat vettél a benne lévő alkatrészek nem változtak? Ha nem, akkor szerintem a felső elhelyezésen felül a szellőztetés is elégtelen lehetett illetve a fő fogyasztókon a hűtés sem volt toppon. Általában a nagy hűtőbordák, sok hőcsővel nagyobb felületen adják le a hőt, sokkal nehezebben melegszenek fel a bordák, főleg ha a levegő is rendesen jár köztük.

2015. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem nem változott semmi, csak a ház, meg egy új kártya lett benne mert a régi a 270x vapor-x meghalt.


A benne lévő értékek változtak, kb minden alkatrész 3 fokkal hűvösebb.

2015. aug. 2. 09:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Összességében örülhetsz, ez nem csakhogy normális, hanem jó dolog!

Mire cserélted a 270X kártyát?

2015. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 pinkpancser ***** válasza:
Ha a táp jó hatásfokkal dolgozik, akkor minimális hőtermelése van.
2015. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!