Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melegedő FX 8350 hűtés cseréje...

Highground kérdése:

Melegedő FX 8350 hűtés cseréje TT Contac 21-ről. Mire?

Figyelt kérdés
Sajnos hiába cseréltem ki a házamat egy jól szellőző Fractal Design Arc Midi-re (4 venti van benne), úgy látszik az fx 8350-esem nem adja föl a throttling-olást . Ezeken a melegebb napokon (35C) nem bírja már a jó öreg TT Contac 21-es. Lecserélném egy biztosabb megoldásra. Szerintetek Scythe Ninja 3 rev B vagy a Mugen 4? Nézegettem ezt a Be quiet! Dark Rock PRO 3-at is de utánaolvasva a teszteken nem ér annyi pénzt. Esetleg Thermalright HR-02 Macho? Nem tudok dönteni, és ráadásul nem is vágom annyira a hűtéseket.

2015. aug. 1. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Na én ezért nem vettem FX-et, így már bőven túlköltöd magad a teljesítményéhez képest. Na de mind1, nem ezért akartam írni:


Biztos hogy jól van felrakva az a hűtő? Mennyire van húzva a procid?

2015. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs húzva a proci egyáltalán. Leszámítva a "beépített" turbo core-t. A hűtő jól van felrakva, így normál napokon (25C) idle-ban 27-30C körül van. Csak terhelésnél melegszik eléggé. Amikor kint kánikula van, akkor sajnos itt bent is felmegy 30-33C-ra a hőmérséklet. Ezt már nem bírta a hűtő. A múltkori kánikulában bent volt 33C és BF4 közben felment 70C-ra a proci és elkezdett throttlingolni, nem is tudtam játszani.
2015. aug. 1. 11:39
 3/8 A kérdező kommentje:
Ajánlották a "Top Flow" kialakítású hűtőket, de jelenleg csak a grand kama Cross 2-t tudnám megvenni használtan, amiben megmondom őszintén nem bízok meg teljes mértékben. Inkább újat vennék, de abból jelenleg csak rendelésre tudnának beszerezni TF kivitelűt. Nekem meg csak a mai napom van beszerzésre és beszerelésre.
2015. aug. 1. 11:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés: Esetleg nem zárta e el egy szabad szemmel nem látható pormacska a légáramlatot?
2015. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, a gépem elég tisztának mondható. Ráadásul nemrég porszívóztam ki teljesen a gépet (proci hűtőt is természetesen).
2015. aug. 1. 11:53
 6/8 Trevor. ***** válasza:
Alaplap pontos típusa?
2015. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, az alaplapot is jó lenne ha leírnád. Hogy ez nem jutott eszembe. :)

AMD-nál sűrű, hogy a lap nem képes elég kakaót adni a procinak, így problémába ütközik.

2015. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ASUS M5A99FX Pro R2
2015. aug. 2. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!