Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Törvényszerű hogy x idő után...

Törvényszerű hogy x idő után belassul a gép?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves gépem, sosem húztam túl, oldalát is levettem + vettem bele extra ventiket szóval tényleg vigyáztam rá, de az utóbbi időben atomra belassult. Soha nem pasztáztam újra se a videókártyát se a processzort, de kétlem hogy ez lenne a lassulás oka, és nem is az elhasználódottság.


Én a vinyóra gyanakszom, mert habár a HDD Sentinel azt írja, hogy kiváló a teljesítmény (100%) meg a kondíció is (99%) a feladatkezelő nem épp ezt mutatja.


Átlagban a proci 30-50 % között mozog, a memória olyan 60, de a lemez szinte örökké 99%-on.


[link]


Egy vinyó csere segíthet a dolgon? (+ talán akkor be kellene dobni a szervízbe is 1 pasztázásra.)



2015. júl. 31. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy 7 éves géptől ne várj gyorsulást,lehet nem ártana néha újra pasztázni a cuccokat,tisztítani.

Mikor volt újra húzva a gép és hányszor?

Oldalát leveszed néha csak rosszat teszel főleg ha gyorsan porosodó házban laksz.

2015. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 hete tettem fel a 8.1 et. De hiába 7 éves a gép, a processzornak meg ezeknek semmi baja, mert az alkalmazásokat (játékok, programok) hibátlanul viszi, akkor van a legnagyobb gond általában amikor kilépek 1 alkalmazásból, vagy megnyitok 1 újat és tölt mint az állat.


Olvastam, hogy az SSD-k hajlamosak belassulni, akkor gondolom a HDD is elfárad, mint ahogyan a VHS videókazettán a mágnes minden egyes nézés után. Én örökké össze vissza pakolgattam a cuccokat rajta jól megtömve.

2015. júl. 31. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző Windowsal tökéletesen működött?

SSD elég nehezen fáradhat el,bár függ mióta használod mert azért ők se bírnak sok írást.

2015. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem, előzőnél is ilyen gatya volt, a jobb teljesítmény érdekében raktam fel, de itt sem jobb. Úgy szépen lassan jutottunk el ide, fél éve lettem figyelmes hogy különösen sokat xarakodik a gép.
2015. júl. 31. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
A teljesítménye nem csökken(legalábbis nem számotevően), csak egyre többet kérsz tőle, amit nem bír el
2015. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vírusírtás, kitakarítás, tördezettségmentesítés kell ide.


Ja és az is nagy baj, ha túl kevés a hely a merevlemezeden! Gondolom 160-240GB-os. Azért az nem jó neki ha csak 10 GB van szabadon. Minimum legyen vagy 20-30 GB szabad terület!

2015. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
vírust minden 2. nap keresek, teljes gépet átnézetem, ez nem vírus tuti. Töredezettségmentesíteni is örökké csináltam, nem is voltak töredezettek. Ez már gatya szinte
2015. júl. 31. 23:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!