Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik legyen: Tv vagy monitor?

Melyik legyen: Tv vagy monitor?

Figyelt kérdés

Ma bementem a media marktba ahol leginkább csak Tvk voltak így csak ebben a témában tudtam érdeklődni.

UHD felbontású monitor/Tv érdekelne ha már veszek újat..


Először is leírok pár Tv modelt amit ajánlott az eladó srác


Sony KD-55X8505BBAEP - 400.000 HUF 55"

Philips PUS 6809/12 -220.000 HUF 50"

Philips PUS 7809/12 55" 290.000HUF


Ezeknél igaz jóval kisebb de árban jóval olcsóbban is hozzátudok jutni (max 150-200K) UHD monitorhoz.


Nem tudom, hogy melyik jobb a szememnek: a tv vagy a monitor. Mi az előnye az egyiknek illetve a másiknak.


Elég fontos lenne megtalálnom a helyes választást mert most költözök el itthonról laptopról tolom de át akarok állni pcre. Lehet, hogy lemondok a tvről és veszek egy nagyobb monitort elvégre tv műsort nem nézek csak filmezek azt meg meg tudom nézni kanapéról is.


Egyedüli probléma a monitorral, hogy ha az van Tv nincs.

Ha van mindkettő akkor kb be kell érnem mind két esetben egy közepes méretű full hdval fejenként 80-100Kért.



2015. júl. 31. 02:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Hogy színekben, képfrissitésben, élességben a monitor vagy a tv a jobb. Aztán másodrangú kérdés, hogy mennyit sugároz (mennyire fáj a tvtől közelről a fejem), mennyit fogyaszt és ilyenek. :)
2015. júl. 31. 02:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Azzal remélem tisztában vagy, hogy (főleg az újabb) megjelenítők mindkét feladatra alkalmasak. Ez leginkább a csatlakozóktól függ (bár átalakítókkal ez a gond is megszűnik).

Viszont direkt monitorként készült termékeknél hiányozhat olyan képjavító funkció, ami TV-ben alapvető. Pl egy átlagos adás (hasraütésre) 800×600 pixel felbontás közelében van, az általad felsorolt típusok 3840×2160 felbontásra képesek. Képjavítás nélkül igencsak pixeles lenne a kép. Ez csak egy a szolgáltatásai közül, ezért is drágább egy TV készülék.


Bármit is választasz lehetőleg ott helyben próbáld ki. Ügyelj a fényerőre, színhűségre, betekintési szögre, minél kisebb legyen a válaszidő, 60Hz vagy magasabb legyen a valós(!!) képfrissítése, panel típusára (lehetőleg IPS)...

2015. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!