Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Programozni szeretnék, elég...

Programozni szeretnék, elég lesz egy Windows tablet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, röviden összefoglalom. Egy erős pc-t szerettem volna venni a nyári diakmunkambol, de úgy nez ki nem fog osszegyulni rá a pénz.

Azon gondolkodom, hogy vajon egy olcsóbb tablet, ami kb 150dollar (2gb ram, 4magos 1,5-2,4ghz, 32gb(de bővíthető)...) alkalmas lenne e a programozásra, illetve a hétköznapi munkára, dolgokra? Vagy a 2gb ram miatt nem éri meg? (visual studionak azt hiszem 1 vagy 1,5gb ram kell). Viszont az a baj, h 4gb ramos Windows tablet már nincs ilyen olcsón, az már olyan árban van, mintha egy jó gépet össze tudnék rakni.

Szóval a 2gb-os változatban gondolkodom, de azt is külföldről hozatnam, ilyen noname gyártóktól, de van ingyen csere, stb., persze nyilván nem olyan jó, mint egy hp,stb., de hát erre futja :D

Mit gondoltok? Várom az ötleteket, és minden segítséget előre is Köszönök! :)


2015. júl. 29. 11:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve még annyit, h ha win8/8.1 tabletet veszek, akkor azt majd tudom frissíteni a 10-re ingyen? Ha pl 8colos, amin alapból ingyen van a win, vahy ha 10, amin alapból fizetni kell már érte?
2015. júl. 29. 11:07
 2/13 HUN_Sector ***** válasza:

Ha rendelve hozatod be külföldről, főleg ha EU-n kívülről, akkor ugye tudod, hogy áfa meg vám is rakódik rá? EU-n belül meg ÁFÁ-val való árnövekedéssel számolj, ha rendelve van és nem ismerős hozza a tatyójában.


Egyébként a tablet nem ideális programozásra. Elméletileg ugyanaz a windows fut rajta, mint a telefonokon, pc-ken, gyakorlatilag azonban mégis más. A telepítést is nagyrészt csak a windows boltból tudod ezeken az eszközökön megoldani, míg PC-n a külső gyártók termékeit is egyszerűen fel tudod tenni. (visual studio nem tudom van e a windows boltban, ha van, akkor létezik portolt változata)

2015. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tablet nem lenne a legjobb az okés hogy erős meg minden de sokáig nézni azt a kis képernyőt azért így már nem kényelmes, főleg nem programozásra.

Erősségben okés mert nekem is egy 20K windows tabom van amin a 4K videó is lejátszódik míg a laptopon nem.

Meg fut a tabon olyan program is ami egy c2d-t megöl.

De programozásra nem ajánlom egyáltalán.

2015. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Iszonyatos kényelmetlen tableten programozni.
2015. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Már volt kezemben Windows tablet, és igenis futtatja az összes pc-s alkalmazást, azaz a Visual Studio teljes verzióját is, nem csak a Windows áruházból (ami mellesleg nincsen).

Külső monitoron van, hdmi-vel csatlakoztatnam, illetve használnék mellé egeret + billentyűt is.

Emlitettetek, h teljesítményben képes lenne rá.

Így sem ajánljátok?


Ui: Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2015. júl. 29. 11:29
 6/13 A kérdező kommentje:
Eu-n belül is kell áfát fizetni??? :O
2015. júl. 29. 11:30
 7/13 anonim ***** válasza:

HDMI-hez támogatni kell a tabnak is ha nincs rajta HDMI akkor is meglehet oldani de csak akkor ha támogatja.

És igen az igaz hogy mindent ugyan úgy futtat mint gépen és Vegas pro-t próbáltam ki rajta és gond nélkül futott.

Hát ha így tudod használni hogy kötsz hozzá mindent így még azt mondom talán.

2015. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Messze áll tőlem,hogy egy működő kódot meg tudjak írni,de programozó berkekben (főleg C) a windows és a programozás szó egy mondatban elképzelhetetlen.
2015. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na megnéztem, eu-n belül nem kell fizetni semmit sem.

Igen, természetesen olyan modellt szeretnék vásárolni, amin van hdmi csatlakozó :)


Már csak az érdekelne, h mit gondoltok a 2gb ramrol? Vagy a tabletben ssd van, és annyira nem észrevehető, ha azt használja időnként a ram helyett? (ha megtelik, ügye)


Illetve, akkor frissotheto lesz ingyen minden win8at futtató rendszer win10re?

2015. júl. 29. 11:39
 10/13 BM-Striker ***** válasza:

2gb semmire sem elég.


4 a minimum minimum, ami a gyakotaltban haszunálható Windows környezetben.

2015. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!