Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek egy Kingston 8GB...

Szerintetek egy Kingston 8GB DDR3 1333MHz KVR333D3N9/8G-t bírna az alaplapom? alaplap:MSI G41-P33 Combo

Figyelt kérdés
Az van rá kiírva h 8gb-t bír szal azt értem is és pont bírja az 1333 mhz-t de hogy belelehet-e dugni valahogy vagy tuszagolni értitek... hogy jó bele a csatlakozo dugó izéja

2015. júl. 28. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy régi alaplap, ami még külső memóriavezérlőt használt és ebben a modellben olyan van, ami elbánik a DDR2 vagy a DDR3 memóriákkal, de egyszerre csak az egyik típust lehet használni (azaz vagy DDR2 vagy DDR3). A két memória foglalata különbözik ezért lennie kell rajta két DDR2-es és két DDR3-as foglalatnak. Az oldalon ennyit írnak róluk:

Main Memory

• Supports two unbuffered DIMM of 1.8 Volt DDR2 667/800/1066*(OC) DRAM, 8GB Max

• Supports two unbuffered DIMM of 1.5 Volt DDR3 800/1066/1333*(OC) DRAM, 4GB Max


Magától a DDR3-tól nem lesz gyorsabb a gép és a magasabb órajelet is csak valószínűleg túlhajtott módban érheted el, mert a vezérlő alapon nem azt állítja be. DDR3-nak azért volt jelentősége ennél az alaplapnál, mert azt később tovább lehetett vinni, igaz most már a DDr4 küszöbén vagyunk, azaz lassan kifuttatják a DDR3-t is. Külön gyorsulásra nem érdemes számítani még felpumpált órajelekkel sem. Egy átlagos otthoni felhasználás nem nagyon kamatozik a memória sávszélességből (max az erősebb integrált grafikus vezérlők), főleg egy régi processzor. Volt nekem is Phenom II procim először még AM2+ alaplapban DDR2 memóriákkal, mad AM3+ lapban DDR3 modulokkal...mondanom sem kell, hogy nem gyorsult semmit (de nem is ezért váltottam, hanem mert picivel később beruháztam egy FX-6300 procira).

2015. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!