Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja a következő...

Mi okozhatja a következő problémát?

Figyelt kérdés

Egyszer csak gondol egyet a gép, és el kezd dolgozni pedig én nem indítottam el rajta semmit. Alaphelyzetben a processzornak 1-2% míg a ram-nak 30% használatot jeleznek azok az órák ilyenkor meg a proci 30-40% míg a ram 70-80%-on van. Megnéztem a feladatkezelőben ilyenkor egy svchost.exe nevű folyamat eszik rendkívül sok memóriát. Ez kb.5-6 percig tart majd megint minden rendben. Ezeken kívül minden gép bekapcsoláskor csinálja ezt.

Aki tud kérem segítsen!



2015. júl. 28. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Az svchost-al önmagában nincs baj ha az tényleg eredeti és nem egy vírus cserélte le a kettőt. Főleg Windows Vista és Windows 7 rendszereken okozott meglepetéseket a vírus változata.
2015. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Windows 7-em van. Honnan tudom hogy ez melyik? Ilyenkor mit csinál amit amúgy nem?
2015. júl. 28. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:
A vírus 100%-on járathatja akár a videokártyát, akár a cpu-t, akár a vinyókat. Próbálj lefuttatni egy malwarebytes-t hátha helyreteszi, utána pedig indítsd el a parancssort rendszergazdaként, (win gomb, elkezded beírni hogy parancssor, mikor megjelenik az ikonja jobb egérgomb és indítás rendszergazdaként) a parancssorba pedig beírod hogy SFC /SCANNOW ez leellenőrzi a rendszerfájlokat is.
2015. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De nem biztos hogy vírus, előfordul hogy néha a Windows (főleg a régebbiek) idegesítően elkezdik önállóan aktivizálni magukat.
2015. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztosan nem vírus, jelen pillanatban a windows update szerverek körülbebül 1%-on dolgoznak, valószínűleg átirányították az erőforrásokat a W10 megjelenése és tömeges letöltése miatt.


Azt teheted, hogy pár hétre-hónapra kikapcsolod a windows update szolgáltatást teljesen, és akkor nem fog erőlködni a frissítések keresésével. (Ez okozza a hibát, és nem csak nálad.)


Később ne felejtsd majd visszakapcsolni!

2015. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Update-et már próbáltam, de akkor is ugyan ezt csinálta.
2015. júl. 28. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Indítsd is újra utána a gépet.
2015. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!