Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jobb ha gyorsabb,...

Miért jobb ha gyorsabb, illetve több RAMom van?

Figyelt kérdés

Játékra használom a gépet. Elmagyarázná nekem valaki, hogy miért jobb ha gyorsabb a RAMom? Azt én hol fogom tapasztalni?(pálya töltés kor esetleg?) Ha minél több a memória az ugye azért jobb mert több progit tudok egyszerre futtatni, ugye?



Mostanában kezdtem el érdeklődni a számtech iránt, ha lehet akkor lebutítva magyarázzátok el :)



2015. júl. 21. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
A memória a számítógép operatív tára. Így például, ha játszasz A játékfájlok, logok, ellenfelek mesterséges inteligencia, stb. fájlai ide töltődnek be. Nagyobb frekvencián gyorsabban kerülnek fel, így kevesebb a lag, ami a betöltésből adódik. A memória mennyiségével az így elférő átmeneti fájlok mennyiségét növeled meg, AZAZ: kevesebb a memóriatúlcsordulás, illetve az így bekövetkezett lag. Pályatöltéskor a nagyobb méretre és a nagy frekvenciára is szükséged van. 8 gb-nál kevesebbet NE! Ellenőrizd, hogy a proci meg tudja-e hajtani az adott frekvenciát. Gamereknek a 2133 mhz az már gyors (2,1 gb/sec)
2015. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Aha értem. Köszi.
2015. júl. 21. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!