Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX 6300 OC egy belépőszintű...

FX 6300 OC egy belépőszintű lapon?

Figyelt kérdés

Alaplapom nem egy prémium dolog,de valamit csak ki lehetne hozni belőle... egy gigabyte ga-970a-ds3p-ről lenne szó.

Célom az lenne,hogy veszek egy corsair h55 hűtőt,és azt rárakom most,majd késöbb egy nzxt kraken g10-el a videókártyámra vezetem...már ha rámegy(gtx960).

És egy 212evo-t veszek az fx-re.

Ha viszont nem megy rá a 960-ra...(azt olvastam,hogy annak ellenére hogy nem támogatott,lehet rá megy.) akkor maradok a sima 212 evo-nál, és azzal oc-zok.



2015. júl. 18. 07:33
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

mivel lap sporolos


ezert

gephaz?

tapegyseg?


pont ezeken szinten sporolni szoktak ami nem jon kapora tuningos gepnel


olcso vizhutes egyik se jo es 40ezerig (de fellette se feltetlen a keszek, csak amit magad epitesz)

h55 meg szerintem 20ezer koruli max. nem nezem meg


960 ha nem referencia huteses nincs szuksege vizhutesre (foleg ilyenre ...) feltudod turbozni rendesen gephaz szelozesetol fugg inkabb,

gephazszellozes sajnos vizhutesnel is fontos foleg ha beepitos a vizhutes, es ha melette leghutes is van

rendes vizrendszerben mindent vizhutesre kotnek amit csak lehet


ha 212 befer gephazba szerintem azt vedd meg es kesz,


lapka extrem tuningra (vizhutes tervbol kovetkeztetek) nem lesz kepes stablilan

vagyis 5GHz korulire nem lehet szamitani

6300 al 4,5GHz is szep teljesitmeny egy erosebb lapban is...

talan a turbo orajelre sikerulhet hiba nelkul felhuzni

30ezer alatti a h55 ahogy latom


ha gephazadba jo es mindenkepp vizhutest szeretnel talan raiijintek tritonra erdemes ranezned, de en azt se vennem leghutes mindenszempontbol jobb

mi okbol gondoltad hgy vizhutes jo lenne?

a 960 miat?

probaltad oc zni? melegszik? vagy nem lehetet?


ha melegszik a tap is okozhatja vagy a rosszul szelozo gephaz (ezen a vizhutes nem sokat segitene mert a kartya tobbi resze melegszik... ha nem az egeszre vizblokkot teszel


de akar kifoghatal antituningos peldanyt is


ez arra is vonatkozik ha nem tudod huzni (nem melegszik) akor se ha feszt is adsz neki


ugye a alaplapnak a vga t is el kell latnia tappal ha nem is csak neki es gyenge lapnal ez is kozrejatszhat ha vga tuning nem megy

szinten ha nem mepegszik de a tap haninstabil vagy gyenge nem birja (vga pcie tapcsatin)


szoval h55 se vga se cpu miatt nem eri meg


212 10ezer korul nem rosz vetel, normalis hazban jol teljesit nagyon altalaban, 960 hoz amugy is jo lenne 6300 at tiningolni ha nem tudsz semmi uj hardvert venni mast, vagy nem akarsz


ha bar ha most majdnem 30ezred van sok mindent lehetne kezdeni vele... leginkabb felreteni netan valami jol kamatozo helyre :P

Szia

2015. júl. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Hosszú volt és jól leírtad amit tudni szerettem volna. A kártyám refhűtős ezért itt-ott melegszik de mondjuk már azért 60 fok körül megtudtam tartani egy fan curve-el. A gépházam egy sharkoon vs3-s és a tápom egy chieftec ctg 500w.Oc akkor mehetne mondjuk egy 4,4 ghz-ig ha szerencsém van? Persze egy 212 evo-val és akkor egy 20-ast félre rakok.
2015. júl. 18. 09:09
 3/4 Trevor. ***** válasza:
Az az alaplap már megfelel az FX-6300-nak, egy kis tuningot is elbír, de ha komolyabb tuningot akarsz, akkor UD3P változata a lapnak jobb választás, persze ha már megvan a DS3P, akkor maradhat nyugodtan. Nem megy rá a 960? Azt hogy? A világon létező összes PCI-Express X16 videokártya bele kell, hogy menjen és működjön.
2015. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rámegy.
2015. júl. 18. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!