Melyik táp a jobb? Esetleg milyen adatok szerint lehet megmondani, hogy melyik a jobb táp?
Esetleg az ilyen összehasonlításoknál mely adatokat kell először megnézni? mondjuk a Procinál,videókártyánál is?
Maga az első kérdésre ezeket a tápokat értettem ,a második csak mellékes.
Összesen mennyit fog enni a géped?És hogy milyen a hatásfoka a tápnak!Mert a thermaltaknek 86% a hatásfoka,szóval olyan 455W-ot tud leadni!
Thermaltaket ajánlom!Megbízható!De mondjuk ezek minőségi tápok,minőségi gyártóktól!
Itt is fontos a márka, hogy milyet akarsz venni, de ahogy látom mind három megbízható márka.
Amit alapból nézel ugye, hogy milyen teljesítményre van szükséged, de ezt a géped határozza meg szóval a minimum érték adott, hogy mire van szükséged, esetleg vehetsz nagyobbat, ha esetleg tervezel előre, hogy a jövőben ha fejleszted a gépet ne kelljen megint tápot venni.
Amit fontos nézni, hogy elég kábeled legyen, hogy a winyókat, SSD-t, DVD, stb meg tudd hajtani, videókártyának meglegyen a szükséges plusz táp (x 6pines, vagy 8 pines), valamint ha olyan a lapod meg a procid akkor neki a plusz táphoz már lehet, hogy 8 pines csati kell. Az rajtad áll, hogy moduláris legyen, mennyire legyen max hangos a venti meg ilyenek.
Amire viszont nem árt még figyelni, hogy milyen hatékonyságú a táp, tehát hogy ténylegesen a ráírtnak hány %-át tudja leadni, ez manapság már egyre jobb és jobb minden tápon. Ezek közül papíron a Thermaltake 1%-al jobb hatásfokkal rendelkezik a többinél ami szinte semmi, felesleges 1% miatt másik tápot venni.
Hogy a három közül melyik a jobb (a te igényeidnek) rajtad áll, de talán így nagy vonalakban leírva kicsit könnyebb.
Kettőből ketten nincsenek tisztában olyan alap dologgal mint a hatásfok. Grat.
A 3 fentiből a TT a legjobb választás.
Nem nem nem. Ami rá van írva egy minőségi tápra azt le is tudja adni. A hatásfok azt mutatja, hogy a leadott mennyiséghez mennyit vesz fel a konnektorból illetve a felvett és a leadott közötti különbség a veszteség, ami hővé alakul. Tehát ha egy 75%-os tápnak kell leadnia 200W-t, akkor ahhoz 266W-t kell felvenni a konnektorból és 66W a veszteség (ez válik hővé). Ugyanez egy 85%-os tápnál 235W felvételét igényli azaz itt csak 35W a veszteség (ennyi többlet megy villanyszámlára és alakul hővé a tápban).
A tápok közül sok matricázott példány van azaz ilyen esetekben jó tudni, hogy milyen belsővel rendelkezik az adott egység. A jobb minőségűek valóban leadják azt hosszú távon, ami rájuk van írva, sőt rövid ideig ennél többet is elviselnek. Természetesen a jobb tápok stabilabban tartják a feszültségeket, számos védelmi megoldással vannak felvértezve, jó minőségű alkatrészekből állnak és a hűtésük is normálisan meg van oldva. A modern tápok a névleges teljesítményük döntő hányadát a 12V ágon képesek leadni és ez a legfontosabb is, hiszen az utóbbi közel 10 évben már innen eszik a videokártya mellett a processzor is azaz a fő fogyasztók. Mostanában divatos és végeredményben jó dolog is lehet az egyben hagyott 12V ág, hiszen így nem kell az ágankénti limittől tartani. A táp teljesítményének tervezéséhez ismerni kell a kívánt hardvereket. A fő fogyasztóknál ismeretes a TDP keret, ami direkt arra jó, hogy tápellátást és hűtést lehessen hozzájuk tervezni, de gyakorlatban ezt nem lépik túl, sőt el sem érik. A többi hardver, mint a merevlemez, memória vagy a ventilátorok csak nagyon keveset fogyasztanak (ezek is jellemzően az 5V és 3,3V ágakról).
Vannak olyan gyártók akik csak belsőket szállítanak, míg mások piacon vannak saját márkajelzéssel is. Hagyományosan elfogadható/jó a CWT belső is, de a jobbak között olyan neveket sorolhatunk fel többek között, mint az FSP, Seasonic, Delta, Enhance, Enermax, Sirtec...
Általában az olcsó, könnyű modellek alapjáraton kerülendők. Az FSP-vel nehéz mellényúlni, még az olcsóbb tápjaik is megbízhatóak.
# 4
Igazából két dolog. A CWT-t se kell leírni, abszolút felső kategóriát is gyárt. A másik, hogy egy tápegység súlya már rég nem árulkodik, a HKC USP 580-as tápom majdnem kétszer nehezebb mint a CX500-am. hatásfokban van köztük kb 20%, már cska a bordák közti difi is elég tetemes.
corsair vs olcsó CWT belet használja,ismerősömnek már tönkretett egy gépet
a ctg és a templomptornyos hamburg sirtec belet használ,csak a hamburgnak egyben hagyták a 12V-os ágát,én a hamburgot venném
# 6
A Corsair nem gyárt semmilyen "belsőt", max a megvetett szokta néha picit átalakítani.
A deapcool minden tápja CWT-re épül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!