Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen (márkájú) külső merevle...

Milyen (márkájú) külső merevlemezt érdemes venni adatmentés céljából?

Figyelt kérdés

2015. júl. 10. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindegy, kifoghatsz rosszabbat jobbat.


Nálunk volt 2 Samsung HDD (nem voltak a legjobbak) 1 500GB-os meg egy 200GB-os, az 500-as megadta magát majdnem 1 év alatt, a 200-as meg még mindig megy immáron 4 év, és csak annyi baj van vele, hogy mai szemmel nézve lassú, de ennyi.


Legtöbben a Western Digital HDD-ket ajánlják, de ha adatmentés meg ilyenek, akkor egy WesternDigital WD10EZEX-et, vagy WD10EFRX-et, utóbbi NAS meghajtókba van kitalálva, tehát strapabíróbb kell legyen mint az EZEX.

2015. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]

WD HDD 2 év használat után is kiváló.

2015. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk a Samsung-ra 3 év garanciát adtak, de inkább WD-t vegyél.

Viszont jobban járnál ház+hdd-vel, ha te szerelnéd össze.

2015. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Toshibáról mit gondoltok?
2015. júl. 11. 16:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az igazi, láttam drágábban is mint a WesternDigital WD10EZEX de semmivel se jobb nála, hogy többet kérjenek el érte.
2015. júl. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Notebookomból pont egy WD belső merevlemezt kellett kidobni, meghalt, Toshibát tettek be helyette, ami nagyon szépen működik. Tegnap számítástechnikai üzletben külső merevlemeznek két márkát ajánlottak, a WD-t és a Toshibát, a kettőből pedig inkább inkább a Toshibát dicsérték, azt mondták az utóbbi időben az a jobb. Nem tudom, h melyiket vegyem, nekem csak szimpla adattárolásra, mentésre kellene, egyébként el sem mozdítanám a szekrényből.
2015. júl. 12. 12:46
 7/11 A kérdező kommentje:
És a Toshiba vmennyivel még olcsóbb is volt. Egyébként van annak jelentősége megbízhatóság szempontjából, h 500 GB vagy 1 TB nagyságú?
2015. júl. 12. 12:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Minek kérdezed, ha úgy is azt veszed, amit te akarsz? Én is WD párti vagyok, de a Samsung is bírja a strapát.
2015. júl. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tárhely méretétől független az, hogy meddig bírja. Minden márkából, típusból kifoghatsz rosszat, ez benne van a pakliban. Ráadásul világéletemben használt darabokat vásároltam mind külső, mind belső HDD esetén. És bírják.
2015. júl. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az általában úgy szokott lenni, h az ember azt veszi meg, amelyiket ő akarja. De tanácsot kérhet a döntéséhez. A tanácsoknak köszönhetően szűkítettem le a választást kettőre, ezekről igyekszem további infókat, tapasztalatokat gyűjteni, h ne csak az alapján döntsek, amit 1 db üzletben hallottam. A választ pedig köszönöm.
2015. júl. 14. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!