Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul el a gép?

Miért nem indul el a gép?

Figyelt kérdés

Van egy Dell Optiplex 780 Desktop gépem.

A paraméterei:

-Proci: Intel Core 2 Duo E8400 2X3000 MHz

-Vidikari: Ati Radeon R7 240 2Gb DDR3

-RAM: Kingston 2X1024 MB

-Alaplap: Dell Optiplex 780

-Táp: Gyári Dell 255W


Szóval, a problémám a következő:

Korábban egy másik videokártya volt a gépemben, amikor viszont erre cseréltem, a gép nem bootolt be, csak felpörögtek a ventik, aztán búgott, mint állat. A monitoron semmi.

Na, ekkor a gépet kikapcs, majd bekapcs...de ugyanez.

Ezt köbö eljátszottam vagy 10-szer...nuku.

Ezek után szinte mindent kihúztam belőle, Ram-ot, vga-t, procit, kábeleket, mindent. Úgy hagytam nagyjából 3 órán át, majd visszatettem mindent, és lám, egyből elindult, úgy ment, mint azelőtt.


Most procit cseréltem, egy Core 2 Quad Q9450-re, ugyanaz a helyzet! Mégis mi a rák van vele!? :D



2015. júl. 3. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a táp környékén lesz baj.

Egy 65 wattos procit cseréltél egy 95 wattosra, s amúgy is kicsi a tápod.

Az r7 240 teljes terhelésen 122 wattot eszik (referencia modell)

S a gépedben van még ezen kívül fogyasztó (pl. hdd)


Kevés a tápod hozzá.

2015. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kevés a táp benne. Javaslok egy jót neked mint például az FSP 400W-os tápegysége.
2015. júl. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 az a 122W a telkes rendszer fogyasztasa lehet 30W tdp s karitol aminek pcie tapcsatija sincs szep is lene ekora fogyasztas

ellenben a cpu tulepheti a tdp erteket, regen nem a maxot hanem az atlagost adtak meg

2015. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A kártyám csak 30W-ot fogyaszt max.

Na most, ha nem vesszük figyelembe a proci cserét, vagyis a core 2 duo-t használom, ami 65 W-ot fogyaszt, annál miért jött helyre magától? Ugyanaz volt a gond, mint most, de egyszer csak fogta magát, azt elindult normálisan

2015. júl. 3. 21:23
 5/13 A kérdező kommentje:
Esetleg alaplap reset-et megpróbáljam?
2015. júl. 3. 21:25
 6/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kerdezo leirasodbol itelve kontakt hibas(ak) valami(k), vagy pedig a tap hibas vagy az alaplap


tap is lehet keves


ha jol ertelmezem ez a cpu 140W ra is felkuszhat ha kedve szotyan


tap agait nemntudjuk, de oregsege miat hibas is lehet mar...



en alaplap hibara gyanakszok elsonek, amj nem tul jo mert legnehezebb kicserelni, meg lelni megfelelot helyete


tapot azt sokal konyeb szerezni es cserelni is

2015. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 meglehet


de amugy BIOS verzio? alaplap pontos tipusa?


mi a cpu teljes gyari kodja?


alaplap cpu tamogatasi listajan fent van? es a hios verzio is megfelelo hozza az alaplapon?


viszateted a 8400 t es jol megy gep azal?


mert ez m'eg azt hogy kicsi a tap neki nem zarta ki, de azt se hogy alaplap tamogatja


viszont ha azal jol megy akkor hibara nagyon kicsi az esely barmiben is

2015. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

a bios verziót nem tudom

- az alaplap: Intel Q45 Express (ez is Dell)

- A lap támogatja a Q9450-est (ismerősöm gépe ugyanilyen, csak Atx szabványú az alaplapja)

- ha visszateszem az E8400, minden működik

2015. júl. 3. 21:34
 9/13 anonim ***** válasza:

A dell gépeket nem szeretem, mert soha semmit sem írnak az alaplapjaikról a hivatalos oldalon.

[link]

A motherboard szó egyszer sem található meg az egész manualban, mivel nem is atx, hanem speciális dell szabvány ha jól látom, nem is lehetnek rá büszkék.


Könnyen meglehet, hogy a gép régisége és támogatottsági hiánya okán nem írtak rá olyan biost, mely kezeli az új procit, vagy ha írtak, akkor le kellene frissíteni. Mivel létezik intel core 2 quad változata is, szerintem kell lennie megfelelő bios verziónak.

2015. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na.. itt a lényeg a hiobavizsgálathoz:

"Integrated Intel® Graphics Media Accelerator 4500"

Ergo van benne integrált gpu.


Vedd ki a vga-t, kösd rá az alaplapi kimenetre a monitort és próbáld elindítani úgy. Ha elindul, akkor a táp sovány a vga-val és az új procival való együtt futtatáshoz.

Ha nem indul el, akkor bios frissítést kellene megpróbálni.

2015. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!