Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop processzor csere?

Krisi22 kérdése:

Laptop processzor csere?

Figyelt kérdés
Sziasztok! ASUS X550C laptopom van és elég gyenge a processzora. Ki lehetne cserélni/cseréltetni erre a processzora: [link] úgy, hogy működjön?

2015. júl. 3. 13:17
 1/6 BM-Striker ***** válasza:
29%
Nem lehet processzort cserélni.
2015. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd jobban is? Mert a legtöbb helyen nem ezt írják.
2015. júl. 3. 13:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A notebookokba a legtöbb hardverelemhez hasonlóan a processzor is oda van forrasztva az alaplapra, nem úgy mint az asztali gépek esetén. Elméletileg van rá lehetőség, hogy cseréld egy a notebook BIOS által támogatott típusra ha találsz olyan szervízt aki vállalja, hogy működőképes módon leszedi a régit és felteszi az újat. De, ez a processzor amit kinéztél nem olyan amivel ezt megteheted. Egyébként se éri meg notebook esetén ilyennel szenvedni a véleményem szerint.
2015. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Erre voltam kíváncsi.
2015. júl. 3. 13:40
 5/6 BM-Striker ***** válasza:
100%

Poontosan neked melyik váltaozat van?


X550C -ből van több konfiguráció is és ezek nagy részéban alaplapra van forrasztva a processzor.


Ha M végű processzorod van akkor cserélető, ha U végű, akkor nem.


Mindenesetre linkelt processzort semmiképpen se tudnád belarakni, mivel az más foglaltú mint a gépedben lévő.


Ha lehet tiédben cserélni, akkor i5-2***M széria kell bele.

2015. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
U végű. Azért köszi. Én nem értek hozzá, de legalább ennyivel is okosabb lettem.
2015. júl. 3. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!