Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2-nél több ramkártyával miért...

2-nél több ramkártyával miért nem megy?

Figyelt kérdés

Hello mindenki!

A minap szereztem +2x4 giga ramot a gépembe a meglévő mellé, viszont ha 2-nél több foglalatba van beletéve, bootoláskor se kép, se hang. A ramkártyákban két külön típusú pár van, de mind 1866 mhz-es illetve az eladó is úgy mondta hogy együtt kell működnie a meglévővel. Ezen kívül végigzongoráztam az összes berakási permutációt (dual channelt figyelemben tartva persze). Ötlet hogy mi lehet?

Alaplap: Asrock 970 Extreme3



2015. jún. 30. 17:30
 1/10 Trevor. ***** válasza:
Csinálj BIOS resetet.
2015. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bios update, bios reset. elvileg 64gigát támogat a lapod, azzal nem kellene, hogy gond legye.
2015. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg az alaplap memória támogatási listáját. Kiváltképp a tetején azt a 9 megjegyzést.

[link]


Lehet, hogy a processzor kavar be, vagy a BIOS beállításai?

2015. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Arról ugyan nem írtál, de gondolom ha csak az új modulok vannak benn, akkor is gond nélkül bootol a rendszer, vagyis azoknak nincs bajuk.
2015. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az összes Ramnak egyforma az időzítése?
2015. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oh igen, elnézést, az új modulok vannak bent igen, és tökéletesen működnek.
2015. jún. 30. 17:46
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

Note5: Az alaplap csak akkor támogatja a DDR3-2000 MHz DIMM modulokat, ha 6 magos CPU-t telepít az alaplapra.



ez azert erdekes, mit jelent?

Phenom x6 ra gondolnak?

agy FX6 ra? csak fx6 al mene ilyen ram de fx8 al nem


szoval m'eg atkene fogalmaznia a gyartonak

2015. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Közben elvégeztem a BIOS frissítést, 1.40-ről 1.60-ra, nem segített. Resetre vonatkozó dolgot viszont nem találtam a kezelőfelületben...
2015. jún. 30. 18:38
 9/10 Trevor. ***** válasza:
Alaplapi elemet kiszeded 10 percre, közben áramtalanítod a gépet. Majd visszarakod az elemet, áramot adsz a gépnek.
2015. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elnézést mindenkitől, csak az x boostot kellett bekapcsolni ami egyrészt parasztvakításnak hangzott, másrészt amit találtam róla leírást, köze nincs a ramkezeléshez. Remélem valakinek még hasznára válik ez a thread azért...
2015. aug. 4. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!