Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik túl a Sapphire...

Miért melegszik túl a Sapphire HD7790-es VGA-m?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött hogy a ventilátor nem pörgött megolajoztam tökéletesen pörgött ment a VGA 5 napig.

A 6. napon újra azt láttam az AIDA64-es programban h nem nagyon akar pörögni a ventilátora.

Kivettem de pörgött rendesen kézzel nem akadt, leszedtem a hűtőt is kitakarítottam a portól.

Visszaraktam a venti ugyanugy félgázon pörög és a GPU dióda (MemIO) és a GPU Dióda (árnyaló) terhelés alatt 100°C - o felüli értékeket produkál. Mi lehet a probléma?



2015. jún. 25. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Pasztázd újra
2015. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sok helyen azt írják hogy kevés esély van rá ilyenkor hogy a paszta lenne a hibás.
2015. jún. 25. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű kideríteni a paszta hibát, tedd a kezed a lapka fölé (persze működés közben), hogy meleg-e a levegő fölötte, majd ez után nézd meg azt, hogy a hűtő borda meleg-e, ha az csak ilyen langyoska, és tényleg 100°C-ot ír, akkor paszta lesz, kiszáradt vagy akármi.

Ha ez után se jó akkor passzolom a dolgot, de azért csináld meg ezt a kis körtúrát.

2015. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt a megfogdosást nem nagyon értem.. oké a lapka aját ahol a processzora van meg tudom fogni működés közben de a hűtőborhához nem nagyon férek hozzá mert műanyak van a hűtőn körül.

Hát végül is még a pasztázást megejtem 500-800Ft - ból kijön.

Azért várok még ötleteket!

2015. jún. 25. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:

De milyennek érzed ha a lapka felől meg tudod fogni?

Mennyire meleg?

2015. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!