Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videókártyát válasszam?...

Melyik videókártyát válasszam? /indokkal/

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom eldönteni hogy melyik videókártyát válasszam. Nem a fanokra vagyok kíváncsi! A Gtx 960 2 gb és az R9 280 3 gb között nemtudok választani. Tudom rengeteg ilyen kérdés van de mindenhol fanokat látok csak.. Jó lenne ha indokokkal támasztanátok alá a válaszotokat. Én eddig nvidia kártyákat használtam és megvagyok elégedve a drivereivel stb. Ezzel szemben az amd ritkán ad ki drivereket és szinte minden játékot az nvidia támogat DE az r9 280 3 gb fedélzeti memóriával van felszerelve. A videókártyát játékra használnám.

+ Márkát lehet írni hogy melyiket válasszam.



2015. jún. 24. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Bennem még megmaradt az, hogy anno volt ez a Vram hiba ezeknél a 280-asoknál, és azóta nem bízok ezekben. R9 280 / 280X-szet nem vennék emiatt, és inkább GTX960-at mondanám. Ha viszont a VRAM hibát nem nézem, akkor AMD párját fognám a kettő kártya közül. Egyrészt amiatt, amit te is leírtál, hogy 3GB memóriája van. A másik ok az az, hogy a Sapphire Dual-X 58.000 forint körül is van. Azon kívül Nvidia abból előnyösebb, hogy fejlettebb a technológiája, jobb a hűtése (félig passzív félig aktív), kevesebbet fogyaszt. Szóval, Nvidia mellett szavazok. VRAM hibás R9 280-at nem jó kifogni (bár válószínű, hogy a mai darabok már nem olyanok, de kitudja.. jobb szeretek biztosra menni).


UI: Lassan itt van az AMD új 300-as szériája nem? Ha nem sürgős a vásárlás, én megvárnám mondjuk a 370 / 380-as kártyát. Bár nem tudom milyen árban lesznek, de ígéretesnek tűnik.

2015. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már az iPonon vannak de nekem ez a 60 ezer környéke az ideális. r9 380 meg 67 ezertől kezdödik kb. a 2GB-os kiszerelés... de én mondjuk hosszú távra tervezném a videókártyát szóval az a 3 GB meg kell. Lassan a 2 GB-al kitörölhetem a s*ggemet, már bocsánat...
2015. jún. 24. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!