Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi összeállítás szerint...

Az alábbi összeállítás szerintetek megfelelő?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyjából igyekeztem követni az itteni kérdéseknél a listákat és azok alapján raktam össze valamit. A házat véletlenszerűen választottam, majd valami normálisabbat szeretnék és még vacillálok, hogy milyen videokártyát vegyek.


Kicsit konzumidiotizmus, de először pont a GTA V miatt hajlottam nagyon az r9 290x felé, mert az Asus kártyák mellé jár ajándékba, én meg úgyis meg akarom venni (no meg mindenki itt az r9 290x-et írja az összes összeállításhoz szinte). Ugyanakkor félek nagyon a Radeon kártyáktól, mert az ATI-s időkből nincsenek jó tapasztalataim és még most is néha olvasok olyan híreket, hogy ez-az nem támogatja túlzottan őket.


Igazából anno az S3 Savage 4 óta, csak nVidia (Riva) kártyáim voltak és eddig mindig elégedett voltam velük. Szóval, ha nem nézzük a hozzá adott játékot (tudom, hogy hülyeség azt nézni, szóval ne ezt írjátok), akkor melyik éri meg jobban? R9 290x, vagy a GTX 970; és melyik gyártó termékei a jobbak? Valakit láttam például, hogy fikázta az Asust.


Ja, és hogy mire kell? Játékra és tervezésre (ArchiCAD), viszont perpillanat nincs keret egy i7-es procira sajnos. Használt meg nem igazán jöhet szóba, mert ezt is részletre venném.


2015. jún. 23. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem kell félned az AMD kártyáktól, az a régi ATI-s korszak teljesen más volt... ugyanannyira megbízhatóak, mint az nVidiák. ha van rá keret, akkor a 290X-et vedd.
2015. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

AMD bol Asus vga t ha lehet ne vegyel


970 3,5GB vram ot tud teljes sebesegen hasznalni


390 es vga k is kint vannak es ilyen arban


leginkabb az amd ellen altalanosagban a nagyon nagy fogyasztas szol (kb. dupla annyi) ezen csak a most kovetkezo uj szeriak fognak elvileg drasztikusan valtoztatni, vagyis a varva vart csoda megerkezik csak kesve


ahogy a radeon 200 asok a hd 7000 esekbol lettek atnevezve, ugy lenyegileg a mostani radeon 300 asok is csak atnevezett 200 asok, persze megpiszkalva felturbozva azert, de megse volt hatalmas ujitas ez igy


viszont kivancsi leszek mit hoz a AMD Nano pl. meg a tarsai


en mondanam hogy 970 t ajanlom neked, de azert a tobbi valaszolo elvagja a torkomat a galozaton keresztul :P

2015. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát, nem tolonganak még a válaszadók. :P


Egyébként tényleg hajlok most az r9 290x felé (első válaszoló is azt írta), de a gáz az, hogy pont az ASUS-hoz jár az ajándék játék... Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy miért szar az ASUS szerinted. (Sokak szerint amúgy kihasználják mind a 4 gigát, szóval... ez nem tudom, hogy mennyire igaz; viszont ahogy néztem fullHD-n nem igazán lehet gond, csak az fölött)


A 390-est pedig néztem talán vasárnap és laza 150 rugót kérnek érte. Ennyiért azért nem akarok rebrandolt kártyát venni. Akkor ha annyit adnék érte, inkább a GTX 980-at választanám. Viszont ha már ennyire nem számít a pénz, akkor 980 helyett beraknék egy i7-est inkább. CAD-hez talán jobb, mint az i5.


Minden egyébként attól függ, hogy mekkora önerőt tudok összehalászni. Reményeim szerint egy százast be tudok tolni jövő héten és akkor talán a drágábbat is megengedhetem magamnak.

2015. jún. 23. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg ezt. Összeszereléssel kiszállítva 338E pcx.hu oldalról. i7 procival +30E. SSD nélkül -20E.

2015. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De ha mondasz egy keretet lehet pontosítani...
2015. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5: Igazából a lényeg az, hogy hitelre lehessen vásárolni, a PCX-en pedig sajnos nem lehet ahogy elnéztem. Egyébként úgy 250-300 ezer közé lőttem be az árat, mert pluszban akarok egy monitort is venni hozzá (valami IPS panelest 23-24" körül; jelenleg 19"-osom van és kicsi nagyon).


SSD-t viszont szándékosan nem tettem bele. Szerintem még nem érdemes venni, mert alig érezhetőek az előnyei és ahhoz képest viszont túlzottan drágák (a munkahelyemen is az van a gépben és nem vágtam hanyatt magam tőle). Később majd lehet, hogy veszek bele, de nem most.

2015. jún. 23. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben egy 6ezres hűtő még nincs benne, DeepCool Gammaxx 300. Azzal együtt 320 körül van, de i7-es tuningos procival. i5-4690K procival legalább 30-al olcsóbb.

2015. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: Köszi.
2015. jún. 23. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!