Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez befolyásolhatja a gép...

Ez befolyásolhatja a gép sebességét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok, és találtam 2 konfigot ami számomra megfelelő lenne.

Egyik 4GB DDR2, E8400 Proci(1333mhz), 250GB HDD, videókártyát én raknék bele,

illetve még találtam egy olyat, ahol 2GB DDR3 RAM van(közeljövőbe bővíteném legalább 4-re), E8400 Proci(1066 mhz), 500GB HDD.


Nos, én először egyből a 2.-ra ugrottam, hogy ezt fogom megvenni, hiszen ez 3 ezressel olcsóbb is mint az első, viszont amikor jobban megnéztem, a procihoz 1066 mhz volt írva(azaz a busz sebessége annyi), aminél kicsit megijedtem, hogy esetleg a gyorsaság szempontjából lassabb lehet a gép, mint az 1333mhz-nél, a programjaim nem úgy fognak működni, illetve pár játék is gyengébben futna.


Lehet hülye kérdést tettem fel, de nem vagyok valami gépzseni.


Szóval, jelentős különbség van az 1333 és 1066 mhz között, vagy nyugodt szívvel megvehetem a 2-at?



2015. jún. 16. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
A játékok alatt ez elhanyagolható, hogy a busz sebessége mennyi. Egy játéknál a memória órajele mennyisége és késleltetése számít. Vedd a 2. gépet mert abba DDR3
2015. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bizonytalan voltam, ezért az elsőt ütöttem le Vaterán, viszont tervezek bele venni egy komolyabb VGA-t, és mivel most 4GB RAM van benne, szeretném feltolni, és 6 -, vagy 8 giga rammal már szépen muzsikálnának a játékok, persze nem full grafikán, és a programok se fognak lassulni.



Azért köszönöm a válaszodat, megy a zöld kéz. ;)

2015. jún. 16. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!