Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop csatlakoztatása tv-hez,...

Laptop csatlakoztatása tv-hez, hiba?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezerszer fel lett téve már ez a kérdés, de elakadtam. Van egy Asus P50IJ laptopom, win xp-vel, Intel 4 series express chipset family videókártyával, 1 db VGA kimenettel. Ezt hozzá szeretném csatlakoztatni egy régebbi tv-hez, amin SCART, RCA és S-video bemenet van.

Az alábbi eszközök állnak a rendelkezésemre:

- scart-rca kábel, dvd-lejátszóval tesztelve

-vga fiú - rca és s-video lány kábel

-s-video kábel, mindkét végén fiú

-s-videohoz hasonló, de 7 tűs fiú, rgb lány kábel

-sok rca-rca és scarf kábel


Hozzácsatlakoztattam ezt a laptopomat a tv-hez minden lehetséges módon (vga-scarf, vga-rca, vga- s-video), és a tv nem érzékeli a laptopot, és fordítva :(

Nem ajánl fel második képernyőt a jobb klikk-tulajdonságok menüben, hiába frissítem, akkor sem érzékel, a tv pedig ugyanolyan sötét, mintha nem lenne semmi csatlakoztatva.


Tehát minden ki volt próbálva, kivéve a vga-rca kábel, mert azt ma vettem, hogy holnap tudjam nézni a Le Mans-i futamot a tv-n.


Letöltöttem a PowerStrip-et, de nem tudom hogy kell használni sajnos :( Segítségeket szeretnék kérni, hogy ezt a problémát hogyan lehet megoldani drága adapter nélkül, mert holnap szombaton nem lesz alkalmam megvenni, meg annyiért inkább a laptop képernyőjén nézem a futamot...

Remélem, minden infót leírtam, előre is köszönöm a segítséget :)



2015. jún. 12. 21:13
 1/2 |Orfeusz| ***** válasza:

Az a baj, hogy a VGA digitálisan továbbít, SCART, RCA és S-VIDEO pedig analógban. Ezt a kettőt nem lehet összekötni. Vannak ilyen jó drága aktív konverterek de azok már nem érik meg. Akkor működne, ha a laptopon lenne S-VIDEO, vagy a tévén lenne VGA.

(én már próbáltam mindkettőt, a VGA jó képet ad, de az S-VIDEO szutyok lesz az SD felbontás miatt)

2015. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát ez sajnálatos :(

Olvastam valamelyik fórumban (valami 2005-ös komment volt), hogy valakinek sikerült adapter nélkül átvinni az rca-scart jelet, ezért gondoltam, hogy akkor hátha nekem is sikerül :)

De akkor ők vagy füllentettek, vagy valami kompatibilis videókártyájuk van.

Köszi a választ! :)

2015. jún. 12. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!