Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új cuccok kellenek a gépbe,...

Új cuccok kellenek a gépbe, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Idén le akarom cserélni a videókártyámat (GeForce GTX 550 Ti), a processzort (i5, 2.66GHz), kellene hozzá való hűtő is. És meg akarom duplázni a RAM-ot, most 8GB.


Továbbra is Nvidia videókártyát akarok, valami jobb félét és egy újabb i7-es processzort, hozzá való hűtővel!


Nem vagyok egy hardverzseni, úgyhogy jól jönne pár tipp, miből mit vegyek! Ár mindegy. Előre is kösz.



2015. jún. 3. 22:12
 1/5 Trevor. ***** válasza:

Mostani alaplapod és processzorod pontos típusa?

Tápod pontos típusa?

8GB ram elég, az maradhat.

2015. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is a 8GB RAM bőven elegendő még egy jó darabig.

Procit szerintem nem éri meg lecserélni, i5 van basszus, igaz nem mai darab de simán kihajt egy jó VGA-t.

VGA-ban ilyen GTX960 körül nézelődj.

2015. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Alaplap: GIGABYTE GA-B75M-D3H

Processzor: Intel Core i5-2320 CPU @ 3.00GHz 3.3GHz

A táp Chieftec de nem tudom a pontos típusát... Olyan fontos a táp? Szétszedem, ha nagyon muszáj.

Felőlem maradhat a RAM de a többi kell. :)

2015. jún. 3. 22:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

olyan fontos ugyanis ha nem kap áramot a gép akkor kezdhetsz bármit a 300k-s hardvereddel.. mégis mire használnád a gépet? vga-n kívül a gép elég erős játékra akár max grafikán is..


(bár kérdésben 2.66ghz-s procit írtál válaszba meg 3ghz-s procit írtál)

2015. jún. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tápod nagyon fontos. 8gb ramot én is meghagynám. Most még elég. (viszont azt cáfolnám, hogy még sokáig elég lesz. Netezéshez igen, de a kérdező elég nagy valószínűséggel játszani akar).

Processzornak ebbe az alaplapba még kapsz sokat, VISZONT i5 3570-nél gyengébbre szerintem nem éri meg lecserélni.


A kártya a másik probléma. Nvidiánál még mindig nincs középkategóriás kártya, ami több, mint 2gb vram található. És ez akárhogy nézzük elég nagy baj, így 2015-ben. (A 760 4gb-t, meg 960 4gb-t most felejtsük el, mert úgy se tudják kihasználni a 4gb memóriát, ezt a tesztek is mutatják. )

Csak példaképpen: A GTA V nekem 1600x900-ban 2gb fölött használta a vramot. FullHD-ban már el is fogy a 3gb. És nem ez az egyetlen ilyen játék.

Szóval én ezeket el is felejteném. (egyszerűen nem értem, hogy miért nincs még mindig a 960 és a 970 között egy 192-bites, 3gb vrammal szerelt kártya).

Szóval amire megéri neked, az szerintem egy használt GTX 780 70e körül. Ahhoz már kell is minimum a 3570.

De egyébként nem kell félni az AMD-től sem. Túl van ez magyarázva. A driver gondok nagyon sokszor user error következményei. (Amiben mondjuk az AMD is hibás, mert nem annyira egyértelmű, hogy hogy kell frissítened a kártya driverét. A legegyszerűbb, ha DDU nevű programmal teljesen legyalulod a régi drivert, és felrakod az újat).

Ez a Witcher-es téma is nagyon túl van lihegve, ki kell kapcsolni a Hairworks-öt és csókolom. Az az Nvidia kártyákat is nagyon két vállra fekteti. Nagyon gyerek cipőben jár még az a dolog.

Ha esetleg játszik mégis az AMD kártya, akkor pedig: HD 7950, 7970, R9 280, 280X (ITT NAGYON ODA KELL FIGYELNI, mert a gyártók nagyon elspórolták a hűtést. A Giga és Sapphire modellekkel van a legkevesebb gond), R9 290. (Ez most nagyon jó áron van, és tuninggal nagyjából GTX 970 szint.


Ezekhez a kártyákhoz viszont normális táp is kell. Ha a mostani tápod már olyan 4 éves, akkor érdemes lenne azt is cserélned.

2015. jún. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!