Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a gép mennyi Ramot használ?

Ez a gép mennyi Ramot használ?

Figyelt kérdés

Proci:AMD A6 6400k


Videokártya:R7 240 1GB DDR5


RAM:4GB



#PC #kártya #gép #RAM #ffelhasználás
2015. jún. 3. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Operációs rendszertől függ. Nekem a Win7 Steam plusz Firefox plusz Avira virusírtó 1.3gb RAMOT eszik míg Windows 10-el 1GB körül lenne sztem
2015. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SP4C3 ***** válasza:

Oprendszertől és software-ektől függ. Windows XP SP3 körülbelül 100Mb memóriát használ gyári állapotban.

Ha ehhez telepítgetsz programokat, drivereket (ati catalyst control center néha 500Mb memóriát is képes megenni a semmire, ezért érdemes kikapcsolni), akkor többet eszik.

Windows 7 gyári állapotban 600-1024Mb memóriát zabál.



Előző válaszolónak:

Kapcsold ki a disk paging-et (lapozófájlt) és majd meglátod, hogy mennyi a valós memóriahasználat. Mivel gyári állapotban a windows-ban be van kapcsolva a lapozófájl, így a hdd-t is használja a gép mint memória. (Ezt hívjuk virtuális memóriának, amivel csak az a gond, hogy egy hard disk-nek messze nem akkora az átviteli sebessége mint a valódi RAM-oknak, így lassú sz@r a gép, de nem zabál a drága jó gyári windows annyi memóriát.)

2015. jún. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez nem géptől, hanem az operációs rendszerektől és az azon futó programoktól függ. Nekem most már lassan fél napja megy a Firefox, jelenleg kb 15 lap van megnyitva. Ezen kívül fut még a Skype, az Origin, a Logitech Gaming Software, A4Tech Oscar Editor, Msi Afterburner + Riva tuner. És így most 3,2gb. Win7 Ultimate 64bit.
2015. jún. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
elég az a 4 giga ha erre voltál kíváncsi.
2015. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!