Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb választás?

Melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

Netezésre,munkára,filmnézésre esetleg alkalmi játszásra(régebbi,2011-es szintű játékokhoz) szeretnék összedobni egy gépet ismerősömnek.

AMD vagy Intel lenne jobb?

Amire én gondoltam:

alaplap: MSI A68HM / ASUS H81M-K

proci: AMD X2 A6 6420K / Intel Pentium G3420

RAM: 2x2GB DDR3 1600Mhz Kingstone

tápegység: HKC 430W


Röviden ennyi,többi cucc pl hdd,cd olvasó stb ezek megvannak már.Videókártya nem hiszem,hogy kerül majd bele,marad az integrált.

Árban majdnem ugyan ott van a kettő konfig,talán 4ezerrel több az Intel.

Mi a véleményetek? meg fog ez felelni az elvárásoknak? jó összeállítás ez így?



2015. jún. 1. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha videókártya nem lesz benne akkor inkább az AMD.
2015. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jöhetnének még vélemények,tanácsok,esetleg megindokolt válaszok :)
2015. jún. 1. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt a játék jelenti majd nálad a problémát, mert mindkettő APU IGP-je borzasztó gyenge. Még a 6420K-ba is a nyers számok alapján egy HD3650 került, ami egészen pontosan semmire nem elég. 720p-ben lowon lehet tőle élvezhető sebességet várni, ami 4 éves játékoknál szerintem elég rossz eredmény. Ha játék is van a dologban, érdemes szemezni a magasabb kategóriás APU-kkal (A10-5800K vagy jobb) vagy az olcsóbb diszkrét GDDR5-ös videokártyákkal (R7 250 vagy GT740, vagy jobb). Ez viszont 10-25 ezerrel följebb nyomja az árat.


A többire pedig totál mindegy, mindkettőnek bőven elég ereje van hozzá. Persze ha a munka nem 3D modellezést jelent például.


A HKC tápokat pedig érdemes kerülni.

2015. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából 1024x768 felbontáson fog üzemelni(4:3-as képarány) és nem gond,ha játékra annyira nem lesz alkalmas,itt inkább az átlag felhasználás a lényeg (film,netezés,microsoft office programok, stb...)

Mi a baj a HKC táppal? Konkrétan erről a tápról csak jókat olvastam...

Egyébként akkor milyen tápot kéne választanom? (7-8-9ezer körül)

2015. jún. 3. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!