Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért színeződik a monitorom...

Miért színeződik a monitorom össze-vissza?

Figyelt kérdés

Egy kb.7 éves crt monitorom van és az pár napja azt csinálja, hogy vibrálnak benne mindenféle színek. A kábel nincs megtörve sehol, megmértem műszerrel, ha finoman rácsapok akkor visszajönnek az eredeti színek, de percek múlva megint a sárgától a zölden át egészen a hupililáig minden színt felvesz.

Meg lehet javítani? Mennyibe kerülne?



2015. máj. 27. 06:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kell nézetni, de egy CRT monitorra két sörnél nagyobb összeget ne szánj, inkább ruházz be valami olcsó, esetleg használt LCD-be.

G.

2015. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt a crt monitorommal. Kb 1 hónap múlva meg is halt.


Vittem szerelőhöz, mondta, hogy megtudja javítani, de az kb arról szól, hogy ő vesz egy ugyanilyen monitort, vagy valami hasonlót, és kicseréli a belső dolgokat, és fogalma nincs, hogy meddig bírja majd. Kb 15 ezerbe kerül majd, attól függően, hogy mennyiért tudja megvenni az alkatrész monitort..... (:

Most vettem egy új monitort, ő az: Samsung T24D390EW olcsó volt, és nem is annyira buta, sőt gyönyörű a kép, amit add.

2015. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha LCD tévéd van, akkor pár száz forintért vegyél VGA kábelt, és a géped csatlakoztasd a tévére. nagyobb, nem folyik ki a szemed, nem vibrál...

Ez a monitor bármkor behalhat, és ne legyél szarban, a kábel elfér a fiókban, és addig nyugodtan kereshetsz rendes monitort, ill spórolhatsz rá.


Ez a monitor veszélyes hulladék. :(


Hosszútávon, ha ez a megoldás nem jó, akkor LCD monitor a megoldás. Sokkal energiatakarékosabb és egészségesebb is mint a katódsugaras.


Plazmatévével ezt ne játszd el, mert könnyen tönkreteheti a egyes helyeken úgyanazt mutatja állandóan (pl szövegszerkesztő fehér háttér, fejléc, asztal...

2015. aug. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!