Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videokártya bit mennyit számít?

Bence2601 kérdése:

A videokártya bit mennyit számít?

Figyelt kérdés
A leendő gépembe gtx 960-at néztem ki viszont annyiba gyengébb több videokártyánál (nem mindegyiknél) hogy 128 bites. Ez mennyit számít? mármint ha egy olyan erősségű videokártya lenne 256 vagy 512 bitben mennyivel lenne több FPS teszem mondjuk GTA 5-ben?

2015. máj. 26. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
memória sávszélesség. kb a 256biten kétszer annyi adat tud átmenni, mint a 128-on így sokkal gyorsabb. Elég kifutó már, uh én 256bitesnél gyengébbet nem ajánlok.
2015. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedig láttam videókat gtx 960-al teszteltek játékokat és elég jól ment, amúgy nagyjából értem a bitet csak az hogy mennyivel lenne gyorsabb egy játék...
2015. máj. 26. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Négyzetesen lesz gyorsabb, illetve lassabb.
2015. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mem sávszelet nem önmagában adja meg a membusz mérete(ahogy a teljesítményt se, lásd régi GTX2xx ahol 512 bit is volt), és nem feltétlen az lesz a szűk keresztmetszet, így önmagában aligha lehet ráfogni, hogy márpedig 200%-ot fog így gyorsulni.

A GTX 960 meg nem egy lassú kártya, minden játék jól fut most rajta.

2015. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!