Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FSB:DRAM arány miatt kékhalál?

FSB:DRAM arány miatt kékhalál?

Figyelt kérdés

Q6600 procit hútam 3.0-ra. Az fsb növeltem 333ra. Van 2x2gb 1066mhz ram mellette. Amikot az fsb 333 akkor bírtam a ram frekveciáját újra kereken 1066ra állítani. Viszon a CPU Z ben az fsb:dram 5:8 volt. teszteltem AIDA64 el stabilitást és nem volt gond fél órán keresztül, aztán pár óra mulva elkezdtem játszani (World of Tanks) és kékhalál lett közben 0x7b hibakóddal. (olvastam róla hogy a tuning szokta okonzi). Ujrainditottam a gépet a ram frekvenciát AUTO ra tettem és müködik. Azóta nem állt le. Most fsb:dram 4:5.

Tehát akkor lehetséges hogy az fsb:dram miatt lett kékhalálom?


2015. máj. 23. 13:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam a hibakódot! 0x7f
2015. máj. 23. 14:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Simán lehet, ennek két fő oka szokott lenni: Vagy az alaplap nem bírja az FSB-t, vagy a RAM a megnövelt sebességet.


Általában akkor a legjobb a szitu, ha az alaplap jóval nagyobb FSB-t is támogat, mint a procid. Akkor odahúzhatod neki a stabilitás kockáztatása nélkül, és szokott is lenni olyan visszaosztási lehetőség, hogy a RAM is a névleges frekvenciáján volt.


Régi szép idők, amikor 400-as Celeronokat kínoztunk halálra 800-as P4 alaplapban. A 2 GHz-es procit majdnem 4 GHz-en lehetett járatni.

2015. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az alaplap asus p5q azt irja 1200mhz birja a ramok frekvenciajat, es a bios-ban is addig birom húzni. A ramokat nem rég vettem azokat eddig is 1066on használtam. Esetleg gondoltam arra hogy mikor emelem a processzor fsbt 266rol 333ra akkor a cpu z 1066rol 1333ra irja az fsbt. Lehet azzal a visszaosztassal kellenne játszani, csak nem csináltam még olyat, es nem tudom.
2015. máj. 26. 08:20
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez lenne a visszaosztás? Vagy valami más?

[link]

És mikor lenyitom ez jön:

[link]

2015. máj. 26. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!