Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A szünetmentes tápegység maga...

A szünetmentes tápegység maga a táp, vagy a táphoz kell valamit csatlakoztatni külön?

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudom hogy vannak ezek, de ha pl gamer pc-m van, akkor kb 500-600 wos táp kellene. Ilyen nagy teljesítményű szünetmentes tápok is vannak, vagy megveszem a tápot és esetleg valamit még hozzá?

2015. máj. 19. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A szünetmenteseket közvetlen a "konnektorra" kell csatlakoztatni. Arra jók, ha elmegy az áram, akkor a benne lévő akkumulátor segítségével még pár percig (vagy akár több óráig is) a szünetmentesre kapcsolt eszközök működésképesek. Ezen kívül még van pár feladat amit ellát, például túláram védelem. Fontos az átváltási idő is, hogy az áramszünet kezdetétől számítva mennyi idő múlva kapcsol át az aksira és szolgáltatja onnan az áramot. Számítógépnek elég pár tized másodperc is, hogy kikapcsoljon.

Vannak nagyobb teljesítményűek is. Az aksi nem biztos, hogy hozzá jár (bár erről semmi információm nincs, eddig venni még nem vettem, csak építettem ilyen szünetmentes tápegységet), meg kell kérdezni.

2015. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szünet mentes táp nem keverendő össze a számológépé hátban levő táppal


[link]


Bedugod a konnektorba a tápot és a számítógépet pedig a szünetmentes tápba


Áram szünet esetén van +1 vagy 2 órád hogy mentsed azt a tevékenységet amit a gépen csináltál


ere gondoltál?

2015. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen erre, köszi a válaszokat. Én eddig abban a tudatban éltem hogy a számítógépekbe való tápoknál 2 fajta van a sima meg a sima szünet mentes résszel ellátva :D De most már ezt is tudom :)
2015. máj. 20. 00:44
 4/4 anonim ***** válasza:

"Áram szünet esetén van +1 vagy 2 órád hogy mentsed azt a tevékenységet amit a gépen csináltál"

Ez jó lesz 10 percnek is...


Kérdező: Találkoztam olyannal is, ami egy PCtáp + akku van benne. De az nem otthoni kategória és eddig csak 1 ilyen terméket láttam, azóta sem.

2015. máj. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!