Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új processzort veszek csak...

Player97 kérdése:

Új processzort veszek csak nem tudom hogy a lapom támogatja e? (többi len)

Figyelt kérdés

Ez az alaplapom: Gigabyte GA-G31M-ES2L v2

És ezt a processzort szeretném megvenni: 775 | iNTEL® QUAD-CORE XEON x5450 [Q9650] 4 x 3,0GHz | 12MB L2


Annyi lenne a kérdésem hogy elvileg ez 775-ös processzor szóval illeszkedik a cpu foglalatba de azt is hallottam hogy ez 771es és a processzorfoglalatnál a két műanyag pöcköt azt le kell vágni tapétavágóval és csak úgy megy bele.. (meg még annyi hogy a processzornak nem kell valami 2x2 es átalakító ami lefed pár pöcköt?)

És utolsó kérdésem pedig az hogy milyen coolert ajánlotok neki? (hogy olyan 40-45 fok között tartsam a hőmérsékletét?) valami olcsóbbat ha lehet és 12cm es kellene.

Köszönöm előre is a válaszolókat és a jó válaszért megy a zöld kéz!



2015. máj. 19. 12:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Aztán ha nincs szerencséd, akkor annyi az alaplapodnak is, vehetsz újat. Jobb esetben csak a proci lesz használhatatlan, amit kapsz.


Én a helyedben nem forszíroznám ezt. Továbbá nem lenne lényeges előrelépés a cpu terén.

[link]

Neked jellemzően az egymagos teljesítményt kell nézned, mivel gondolom játékra szánod.


Aztán még nem beszéltünk arról, hogy a 97,5 W TDP-t elbírja e az alaplapod. Az is lehet, hogy a BIOS-od nem fogja kezelni, berakod és se kép, se hang.

S mivel nem egyezik a socket, s nem írtak rá BIOS verziót, ennek nem elhanyagolható esélye van.

2015. máj. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!