Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan és meddig tudom húzni...

Hogyan és meddig tudom húzni a processzoromat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy Intel i5-2500K CPU-t szeretnék húzni. A processzor egy ASUS P8Z68V-LX alaplapban foglal helyet, egy ASUS STRIX GTX 970 társaságában. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a CPU-t meddig lehet biztonságosan húzni, valamint azt, hogy ezt egy számítástechnikai boltban megcsinálják-e? Vagy ha nem is számítástechnikai boltban, de valahol lehet-e egy ehhez értő szakember segítségét kérni? Tudom, hogy a húzott prociknak jobb hűtésre van szükségük, ezért azt szeretném még kérdezni, hogy tudtok-e egy jól hűtő, nem túl hangos, nem túl drága (max. 15K) CPU hűtőt ajánlani. Ja és jelenleg egy 500W-os tápom van. Ezt is cserélni szeretném. Tudtok ajánlani egy 600W-os, megbízható és csendes tápot ajánlani max. 20,000Ft-ért? Előre is köszönöm! :)

2015. máj. 16. 16:24
 1/4 halalfalo ***** válasza:

Milyen az az 500W-os táp?

Ha jó minőségű, bőven elég.

2015. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mostani tápod pontos típusa? Egy jó hűtővel akár 4,5ghz sem akadály, sőt, akár több is lehet.
2015. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sosem lehet tudni előre, minden egyes proci másképp viseli a dolgot. Próbálgatni lehet, tönkretenni nem nagyon lehet.


Ettől függetlenül egy ilyen procit kár húzni, bőven elég még mindenre.

2015. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A táp egy Chieftec GPA-500S. Elég rossz minőségű táp és nagyon hangos is, szóval tuti, hogy ez kikerül majd a konfig alól. Azért szeretnék 600W-os tápot, hogy legyen egy kis energia tartalék is. Sajna azt már nem mondanám, hogy bőven elég. Egyre több játéknál érzem, hogy szívesen enne egy kicsit többet, amit érezni is lehet. Persze ez csak a legmagasabb beállításoknál van így. Közben kicsit utána olvastam. Azt mondják, hogy a húzott procik élettartama lecsökken, akár 3-4 évre. Ez mennyire igaz? Persze gondolom ez is függ a túlhajtás mértékétől és a hűtéstől is, de átlagban ez mennyire van így? És közben még felmerült bennem az a kérdés is, hogy a teljesítmény növeléssel mekkora mértékben nő a fogyasztás és, hogy ez jelentősen kihat-e a villanyszámlára? :)
2015. máj. 16. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!