Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lett lassabb a net jobb...

Miért lett lassabb a net jobb routerrel?

Figyelt kérdés
Diginet 1000-rem van, és vettem egy tp-link TL-WR1043ND v2.1 routert, a digi által kihozott zte zxhn h298n helyett. Azért vettem az új routert mert a régin lassú volt a wifi, gondoltam ebbe 300mbit a wifi az csak elég. A helyzet az hogy wifivel speedtesten csak 40-50mbit/s letöltések és ugyanilyen feltöltések jönnek ki. Kábelen 600-700mbit/s-t ír mint ez előtt, ezzel nem is lenne baj ha ennyi is lenne. Valamilyen érdekes módon ha letöltök valamit akkor nem adja bele minden erejét hanem letöltési szálanként 100mbit/s a max. Pl ha letöltök egy filmet, akkor 13mb/s fölé nem megy a letöltési sebesség, de ha elkezdek mellette tölteni egy másikat is annak is max 13mb/s, és így mindkettő 13mb/s-el jön, pedig seed van bőven.. Mi megoldás ezekre?
2015. máj. 13. 20:17
 1/1 tamasoft ***** válasza:

Azért nem érkezett még válasz, mert ez nem egy, hanem sok kérdés egymás mögött.


1. A 300 mbites router wifin max 130 mbitnyi adatforgalom fog teljesülni.

nézz utána: [link]


2. A gigabites nethez gigabites eszközök is kellenek (router, hálókártya)


3. Ha ezeket tudod, és nem nulláról kell megtanulni, akkor a kérdéseidet külön kérdésként megfogalmazva tedd föl! ;-)

2015. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!