Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Uj alkatreszek gond?

Szabesz7 kérdése:

Uj alkatreszek gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vasaroltam az aqua-tol alaplap+proci+ramot. Összeraktam felpörög gep de nem kap jelet a monitor. Videokartya 8.hoban lett vasarolva r7 260x a tap regebbi de egy chieftec ctg 400 80p l. Mi lehet a baj? Koszonom a segitseget



2015. máj. 7. 08:09
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
Próbáld ki VGA nélkül, integrált VGA -val.
2015. máj. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CspCsj ***** válasza:

Esetleg próbálj CMOS törlést jumperrel.

Kábeleket ellenőrizd.


Ezek után alkatrészenként próbálnám ki, másik kompatibilis gépben.

2015. máj. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tibusz0211 ***** válasza:

Vagy amit #1 írt, vagy:

- BIOS-ban nézd meg, hogy egyáltalán be van e állítva, hogy arra (is) küldjön jelet.

- Valami csipogás van a POST alatt?

- Próbáld többször belenyomni a foglalatba, becsavarozni, hátha nem érintkezik jól.

2015. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 I(L)TECHNO ***** válasza:

Nálam ugyanez volt a probléma, 3 hete vettem a gépet. Próbáld végig, amit az előzőek írtak. Az alaplapod támogatja a memóriát?


Esetleg BIOS frissítés! Vagy teszteld le a ramokat egyesével a foglalatokba próbálva és persze közben az integrált videókari legyen csak.

2015. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 860k a proci nincs ebben integralt videovezerlo. Sajnos a biosig sem jutok el mert azt sem mutatja.alaplap oldalan a tamogatot memoria illetve a proci is ugy van h az ossze bios felismeri egybol.gomb elem kivetel is eleg a resethez? Mert azt is kivettem mar.
2015. máj. 7. 08:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Ilyen az alaplap :Asrock FM2A68M-DG3+ sima 1333mhz corsair ram egy db 4gb modul
2015. máj. 7. 09:15
 7/8 CspCsj ***** válasza:

CMOS törlés: az elem közelében szokott lenni 2-es, 3-as tüskesor. Kikapcsolt állapotban: 2-esnél rövidre zárni (akár gémkapoccsal), 3-asnál áttenni 1-2-ről 2-3-ra.

[link]

[link]

[link]

2015. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

5 másodperc rövidzár elég szokott lenni.

3-as tüskesornál utána vissza kell tenni 1-2-re.

2015. máj. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!