Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux Mint 17, Haswell Pentium...

Linux Mint 17, Haswell Pentium G3220 IGP vs youtube 1080p 60fps: akadozás. Megoldódna, ha kapna PEG-et?

Figyelt kérdés

Próbáltam prebuffering-növelő addont, több videót is, próbáltam volna HTML5-ben nézni, csak kiderült, hogy az 720p-ig van, próbáltam több külső lejátszóval, ott is 720p a max, még akkor is, ha 1080-at mutat esetleg az erre vonatkozó beállítás, próbáltam letölteni, ebben a formátumban vegyes hibák jönnek elő különböző eszközöknél... Az egyetlen működő letöltés a Video Download Helper addon jóvoltából született úgy, hogy külön van a media.mp4 mellett egy media.tmp vagy egy media.263 (mikor mi), és nincs hang, tehát a framerate is erősen változó. Ha letöltök máshonnan egy eleve 1080p 60fps videót, azt minden játssza teljesen simán.


De nem is az a lényeg, hogy legyen workaround, hanem jobb lenne youtube-on minden videót gond nélkül nézni egy 2013-as konfigon. Nem olyan gyenge proci ez... Azon túl vagyok, hogy CPU használatot ellenőrizzek és lássam, hogy tényleg 100, feldobtam a VDPAU drivereket az alábbi leírás szerint, és ellenőriztem, hogy youtube-on 1080/60-ban is hardveresen gyorsított a dekódolás és a megjelenítés.


[link]


Már nem 100% a CPU használat, sokkal simább a lejátszás TÖBBNYIRE. Ilyen egy-egy kocka beakadások vannak, tehát meg-megtörik a rend valahol. Semmi kiugrás CPU használatban, arról fogalmam sincs, hogy kellene DPC vagy I/O latencyt sasolni, de korábbi tapasztalataimból kiindulva linuxon nemigen szoktak ilyesmik lenni.


Mint 17 64bit, Haswell Pentium G3220 és az ő integrált grafikus vezérlője (jelenleg 1400MHz-re húzva a gyári 1050-ről, stabil és pl. a HalfLife2 konstans 60fps 1080p-ben full grafikán, ezért se értem...)


2015. máj. 2. 10:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Vicces. VDPAU dolog visszacsinálva, kábé egy perc lejátszás után elcrashel a flash plugin, ha nincs előtérben és csak böngészgetsz...
2015. máj. 2. 11:41
 2/3 A kérdező kommentje:
Na, csak nem bírtam ki, VDPAU megint okés, a Mint hülyeségét visszacsináltam: ezek a 4-es és 5-ös szintű, mondvacsinált kockázatú frissítések inkább mégis felrakódnak ezentúl, nyugodtan nevezhetjük a disztrót Ubuntu 14.04.2-nek, ami Mint XFCE alapokon áll. Ja, és megy a Compiz, próbáltam nélküle, de úgy nincs gyorsított megjelenítés youtube "Statisztikák" szerint.
2015. máj. 2. 12:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Mégse, csak elszáll a flash plugin, akkor /etc/adobe/mms.cfg hardveres dekódolásos sora ismét 0... Oly húgy, meg is kérdem, hogy működik-e valakinek egyáltalán...
2015. máj. 2. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!