Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új videó kártya berakása után...

Új videó kártya berakása után nem indul a gép?

Figyelt kérdés

Új videó kártya berakasa után konkrétan nem kap áramot a gép, kicsit szenvedtünk vele mivel a kábeleket is arrébb kellett rakni+a proci hutot is kifujtuk.

Vga:R7 260x a régi vga az Gt 630

Táp Codegen 450W tudom hogy gyenge ,kérlek ne CSAK ilyen kommentet irjatok hogy szar megbízhatatlan.

A tappal volna a gond? Hogyan tudnám le ellenőrzi hogy ad e áramot a táp?

Lehet ki húzódott valami az alaplapbol? Át néztem az alap lapot szerintem minden rendben van.

Új VGA megolhette a tápot?


2015. ápr. 20. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Még a jobbik eset, hogy nem indul el azzal a szarral, amit te tápnak mersz hívni. Pci-Express tápcsatik be vannak kötve?
2015. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Biztosan mindent jó helyre dugtatok be és rendesen? (Tipikusan az alaplapra menő 20/24 tűs csatlakozó nem szokott teljesen jól érintkezni, annak is főleg a +4 tűs ága hajlamos nem érintkezni rendesen)

A proci mellé bedugtátok a 4/8 tűs tápcsatlakozót?

A videokártyának a saját 6/8 pines tápját rádugtátok?

Ha visszarakod a régit, azzal működik?


Ha mindenre igen a válasz, akkor gyenge a tápegység az új kártya meghajtásához.

2015. ápr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Videokartya nélkül sem működik, semmi reagálás, nem lehet hogy a gép elolapjan lévő gomboknak kihuzodtak a csatlakozoi az alaplapbol?


Már a procit,a CD olvasót is kihuztam.

Kérlek segítsetek fontos lenne.

Amúgy a proci csati a helyé van,az alaplap csati is,erélytelen kiszedni a 20pines csatit az alaplapbol,nem akar kijönni hiaba randigalom.

2015. ápr. 20. 18:34
 4/10 HUN_Sector ***** válasza:

Ha az alaplapra csatlakozó soros (24 tűs) és a cpu csati is a helyén van, akkor nézd meg a következőket:

- a tápot visszakapcsoltad? ON/OFF állás

- megmozdulnak a ventik, ha bekapcsolod a gépet?

- jó helyre van visszakötve a pwr+ pwr- előlapi power gomb? Ezt úgyis át tudod hidalni, ha egy csavarhúzót 1 mp-re a kettő tű közé érintesz (gyakran így indítják a szervizben be a gépeket)

2015. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A tápon nincs on/off gomb.

A venti(k) nem pörögnek fel.

2015. ápr. 20. 19:55
 6/10 A kérdező kommentje:

És egyébként igen,azokat is próbáltam összevissza kötögettem,próbáltam mindent mindenhova.

De tényleg,semmi áramot nem ad ad táp,csak amikor bedugom a tápba a kábelt,lehet hallani egy kis "szikrázást", de ez normális gondolom,hisz áram alatt van.

2015. ápr. 20. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:
írtad az előbb,hogy lehet kihúztad a gép elején lévő bekapcsológombot a lapról.annak nézz utána szerintem
2015. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 HUN_Sector ***** válasza:

Minden tápon van on/off gomb, előírás.

Erről beszélek: [link]

2015. ápr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Minden tápon van on/off gomb, előírás. "


Codegenről beszélünk :)

Amúgy mostmár lehet, hogy előírás, de akkor nem mindig volt az. Sok tápon nincs/nem volt.

2015. ápr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem hazudok, tényleg nincs on off.

Láttam már több codegent is,azokon sem volt.


Mindenesetre varok meg valaszokat.

Ha mindenképp új tápot kell vennem akkor max9-10k ért milyet vegyek?

FSP széria?

2015. ápr. 21. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!