Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit vegyek előbb, monitort...

Mit vegyek előbb, monitort vagy videókártyát?

Figyelt kérdés

A számítógépemben van jelenleg integrált videókártya(intel HD 4600), de szeretnék venni bele dedikáltat is, illetve a régi monitorom (1280x1024) is lecserélném egy újra (2560x1440). Úgy 3 hónap csúsztatással tudnám megvenni őket egymáshoz képest.

Ha a monitort veszem, akkor lesz valamilyen fennakadásom a használat során? Játékban nyilván vissza kell venni a felbontást, de általános használat során (irodai programok, böngészés, képszerkesztés stb) működne rendesen?



2015. ápr. 17. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
képtelen leszel bármit is játszani.. arra hogy megjelenítse a facebookot 2560x1440-ben arra elég az integrált kártya de semmi esélyed nincs arra hogy elvigye a játékokat azon a felbontáson..
2015. ápr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam: "Játékban nyilván vissza kell venni a felbontást", ezzel tisztában is vagyok :)

A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy melyiket vegyem előbb, illetve munkára jó-e így is addig?

2015. ápr. 17. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem előbb vegyél egy vga-t, és akkor legalább ezen a felbontáson tudsz játszani mindennel, utána meg jön a jó monitor úgyis, viszont ha fordítva veszed akkor ugyan úgy nem fogsz tudni játszani normálisan a vga-ig mint most
2015. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a vga-t mondom előbbre aztán addig meg kitalálod, hogy milyen monitort akarsz.
2015. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt már pontosan tudom :)

Rendben, akkor valószínűleg maradok az előbb a vga, utána monitor verziónál.

2015. ápr. 17. 19:25
 6/11 Panda Péter ***** válasza:
és mi lenne jobb változat, ha lejjebb adnál kicsit az elvárásokból? nem férne bele most egy VGA és egy Full HD felbontású monitor?
2015. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

27"-os full hd ips LG led monitort kapsz 55-ért.

Annál többre nincs igazán szükség általános használatkor/játékban.

De a vga választásnál két fontos szempontot kell mérlegelned:

- milyen processzorod van jelenleg? Hisz hiába vennél egy felsőkategóriás vga-t, ha csak egy kétmagos celeron tombol a gépedben...

- milyen márkájú és mekkora teljesítményű tápod van? Hisz nincs annál kellemetlenebb, mint amikor az új kártya meg se nyikkan, mert nincs hozzá elég kakaó

2015. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tényleg a világ minden kincséért sem szeretnék megbántani senkit, sőt örülök is a válaszaitoknak, de esetleg nem tudnátok a konkrét kérdésemre koncentrálni?


Van egy határozott elképzelésem, ami mellé persze szívesen fogadok alternatívákat, de mivel nem mondtam semmi konkrétat, így aztán furán jön a ki a dolog, ha próbáltok a fejembe látni.


Azért szeretnék nagy felbontású monitort, mert több tízezeres, néha több százezer*százezres felbontású képekkel dolgozom, amiből jó volna minél többet látni egyszerre.


Jelenleg 150 ezer forintnál többet nem tudok rá költeni, körülbelül ennyibe kerülne a monitor, és ahogy utána olvastam, a hozzávaló videókártya is súrolja ezt az összeget. Nyilván a játék nem elsődleges szempont, de ettől függetlenül szeretek játszani is, és akkor már legyen a monitorhoz megfelelő szinten.


Tudom, hogy bizonyos szempontból ez most kekeckedés lesz, de kedves utolsó válaszoló, felhívnám a figyelmed, hogy leírtam milyen integrált videókártya van a számítógépemben. Tudomásom szerint ilyennel csak negyedik generációs i3, i5 és i7-es processzorokat adtak ki. Tényleg ne haragudj, de én szimplán csak a kérdésemre szerettem volna választ kapni. A tápegység egyébként egy fsp raider s 550.

2015. ápr. 17. 23:24
 9/11 Panda Péter ***** válasza:
akkor a fő lényeg hogy mindenképp IPS paneles monitort válassz mert sokkal jobb a színhűsége mint a TN panelesnek, amit gondolom nem kell magyaráznom hogy fontos neked.
2015. ápr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem haragszom, de lásd be, egy i3 és egy i5 között is már hatalmas különbség van, hát még egy i3 és i7 között.

:)

Pl egy i3 és egy gtx 970 például nem jó párosítás, a processzor bizonyos mértékig visszafogná a grafikus kártya teljesítményét (az internetes beszámolók alapján).


De akkor csak és kizárólag a kérdésedre válaszolván:

Az a véleményem, hogy először a VGA-t vedd meg. Hisz a monitor vajmi keveset ér, ha az integráltad nyögvenyelősen bír csak működni alatta.

2015. ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!