Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egér dpi méret?

Egér dpi méret?

Figyelt kérdés

Üdv !

Vettem egy állítható dpi-s egeret , de nem tudom eldönteni hogy melyik a nagyobb dpi.

3 féle mód van : 800-1200-2000

és ha megnyomom a gombot különböző lesz a kurzor sebessége:

lassú

közepesen gyors

gyors

Arra lennék kíváncsi hogy melyik milyen dpi érték lehet



2015. ápr. 17. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb a DPI, annál gyorsabb/érzékenyebb.
2015. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Ezt jeleni:


A dpi a játékos egerek egyik legfontosabb tulajdonsága, amivel kapcsolatban sok tévhit kering, szóval tisztázzuk le ezt először. A dpi egy angol mozaikszó, a "dot per inch" - pont per coll (25,4 mm) - rövidítése. A dpi a felbontás mértékegysége, az egy inch hosszban elhelyezkedő képpontok mennyisége. Például egy 25 dpi felbontású kép képpontjainak mérete kb. 1 mm x 1 mm. Miért fontos ez nekünk? Azért, mert minél magasabb az egér érzékelőjének felbontása, annál pontosabb tud lenni. Például előfordulhat, hogy egy 800 dpi-s egérnek csúfolt kacattal egy bizonyos pontra nem is tudunk célozni, mert egyszerűen az alacsony érzékenység miatt átugorja. Egy irodai és egy gamer rágcsáló közti különbséget úgy lehet elképzelni, mint a négyzetrácsos füzet és a milliméterpapír viszonyát. Alapvetően minél több, annál jobb. Jelenleg a csúcskategóriás egerek 5700 dpi-ig is elmennek, a belépőszint pedig 1600-2000 dpi környékén van. Alapvetésként elmondhatjuk, hogy 1600 dpi alatt egyáltalán nem beszélhetünk játékos egérről. Összehasonlításképpen a rendes irodai rágcsálók felbontása szinte kivétel nélkül 800 dpi.

2015. ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2015. ápr. 17. 19:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kiollózott szöveg nem túl precíz és nem is korrekt, mert szvsz olyan, mint ha azt mondaná, hogy minél több memóriája van a videokártyának, annál jobb, pedig ez így nem igaz. A kérdés nagyban függ az adott játék milyenségétől, a játékos stílusától és egy játékon belüli adott helyzettől is. Egy játékos egér éppen ezért állítható dpi-s. Én például nem is szeretem a kifejezetten magas dpi-t, így az egeremen állítható maximális 3600-t szinte sosem használom (nekem olyan 1000-1800 között a kényelmes). Ha túl gyors azzal ugyanúgy nagyon nehéz apró dologra célozni, főleg ha az mozog is (ilyenkor kell/lehet csökkenteni), míg mozgáshoz, gyors forgáshoz meg jól jön a magas érzékenység. A kényelmes használathoz ezen felül hozzátartozik az egér mérete/kialakítása és esetleg a súlya is illetve, hogy mekkora helyed van használni és milyen egérpad van alatta (itt sem kell túlzásokba esni, de valami normálisabb dobhat az élményen).

Neked kell kitapasztalnod, hogy mikor melyik beállítás jön be (az is lehet, hogy végig csak egy beállítással fogod majd használni, mondjuk 1200 értéken).

2015. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

# 2

A gamestar mindig is nevetséges volt a hardverrészéről, de talán a legnagyobb melléfogásuk ez volt(nana matteo, nana). Nettó marhaság.

Én sokáig 400 dpi-vel játszottam egy WMO 1.1 társaságában(többet nem is tud, e-sport világversenyeken használták/használják), de még a kemény high senses réteg is vakarja a fejét ezekre a több ezres értékekre.


Kérdező, a leglassabb ezekből a 800, a közepes az 1200, a leggyorsabb a 2000. Azt használd ami neked a legjobban megfelel.

2015. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Panda Péter ***** válasza:
100%

"Például előfordulhat, hogy egy 800 dpi-s egérnek csúfolt kacattal egy bizonyos pontra nem is tudunk célozni, mert egyszerűen az alacsony érzékenység miatt átugorja." ez inkább afféle marketing dumának hangzik, ami legitimizálja ezen "gamer" cuccok szükségességét.

persze ha egy 5x5 cm-es területen rángatjuk csak az egeret, még igaz is lehet, de sok játékos szeret ún. low sense-en játszani (800cpi vagy akár alatta! pl MS WMO-val ami csak 400-at tud), csak ugye ők evidensen nagyobb területen is mozgatják az egeret. egyébként is, az ilyen (mellesleg interponált) extrém magas cpi-ken már nem is a szenzor felbontása lesz a "szűk keresztmetszet" hanem bizony a felhasználó pontossága. és ez nem beszólás senkinek, de egyszerűen nincs az az ember, akinek olyan finom motoros kontrollja van hogy olyan kis területen tudjon pontosan "célozni" amire ezek az extrém felbontású szenzorok kellenek.


szóval inkább azt kell eldönteni hogy neked melyik stílus áll jobban kézre, kicsiket mozdítasz az egéren vagy inkább nagyokat, a szenzor felbontását (meg persze az egérpad méretét) ehhez mérten kell belőni. low sense-el nagyobbakat mozgatsz az egéren, nagyobb méretű egérpad kell, de kisebb érzékenységgel is jól elvagy, high sense-nél meg minden fordítva. a kurzor sebességét meg win alatt tudod külön állítani.

2015. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Panda Péter ***** válasza:
nahát, és itt is egy WMO-s, kösz, így hitelesebb vagyok :D
2015. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igazából ezt a "mert szeretem az alacsony érzékenységet azért játszok alacsony DPI-vel" dolgot, hogy MAXRA toljátok a DPI-t és a játékban az érzékenységet meg leveszitek alacsonyra.


Az eredmény: ugyanolyan gyors egér, nagyobb felbontással.


Bár mint írták legtöbb ember nem tud olyan pontosan mozogni, de azért tippnek elmegy, nem? :P

2015. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Panda Péter ***** válasza:
erre talán azt tudnám mondani hogy kisebb érzékenység mellett talán kevesebbet hibázik a szenzor.
2015. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9.


Ez úgy hangzik, mintha nagy DPI-n sokat hibázna, ergo haszontalan lenne.

2015. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!