Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a videóká...

Miért nem ismeri fel a videókártyámat a gép?

Figyelt kérdés

Alaplap: ASUS k9n6sgm-v és egy sapphire radeon r7 240-es videókártyát raktam volna bele, de nem ismeri fel a gép.

Ventillátor pörög, BIOS-ban le van tiltva az alaplapi, be van állítva, hogy először a PCI-E foglalatot használja, de semmi. Kivettem már az elemet is, újra telepítettem a gépet, de semmi. Ma vettem a kártyát. Korábban ezt már eljátszotta nekem egy HD 4650-es kártyával, de akkor elég drasztikus módon oldottam meg (le se írom), viszont most nem akarom így. Ez előtt Nvidia kártya volt benne, azzal ment, de elég gyatra volt. Valaki ötletet? Találtam 2 esetet itt a gyakorin, az egyik teljesen ugyan ez a probléma, viszont megoldást sehol. Hátha itt megkapom



2015. ápr. 13. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
frissítsd a biost. de lehet szar a kártya, próbáld ki egy másik gépben. vagy az alaplapod ratyi, akkor meg azt cseréld.. vagy táp.. szal ja, van választék.
2015. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha le sem írod hogyan oldottad meg akkor nem tudunk segíteni.. abból tudnánk a hiba okára rájönni..
2015. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ha jól emlékszem újratelepítés közben egy pillanatban, amikor a gép újraindúlt, a félig a foglalatban lógó videókártyát bedugtam feszültség alatt, agy valami ehez hasonló, de már nem emlékszek rá pontosan....elég nagy felelőtlenség volt, de nem akarom így megoldani. tény, hogy akkor működött. Biztos van ennek egy biztonságosabb módja!
2015. ápr. 13. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:

ennek csak biztonságosabb módja van.. ha telepítés közben beleengedsz 3-4 liter vizet és elkavargatod az sem kevésbé biztonságos :D


egyébként tudnál egy pontos leírást adni? a táp pontos típusa is kéne.. és egy pontosabb leírás hogy mi történik mikor próbálod a vga-val elindítani a gépet

2015. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:D

a tápegység egy N power 450W-os

az a furcsa az egészben, hogy az ominózus nem túl biztonságos kártyabehelyezés után frankón működött az egész szerkezet. Utána persze az a kártya is tönkre ment, mert bekrepált a hűtése, és nem vettem észre. utána beleraktam egy ASUS hd5450-est, de az elég gagyinak bizonyult. Természetesen minden gond nélkül fogadta a gép. majd utána kaptam egy nvidi gf 210-est, amit szintén fogadott a cucc probléma nélkül. Gondoltam lecserélem egy jobbra, és ezért döntöttem az r7 melett. ha visszarakom az nvidiát gond nélkül meg, semmi baja, viszont az r7 nem akar menni. ha belerakom, elindul a gép, de az alaplapi videókártyán. szóval kihagyja a videókártyát. az r7-en persze pörög a ventillátor, tehát szuflát kap, viszont nem azn jön a kép. Visszarakom a régi vga-t, egyből felismeri, és működik. Megint visszarakom az r7-est, csak a venti pörög, de az alaplapi ad képet. Szóval ennyi tömören a probléma. Biosba már beállítottam hogy először a PCI-E foglalatról menjen a kép, Windowsban is letiltottam az alaplapi vga-t, de nem vált be. meg volt elem kivétel, default bios, minden

szóval ezért írtam ki ide a kérdést, mert kifogytam teljesen. :D

2015. ápr. 13. 22:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát én más fórumon olvastam olyat, hogy egy BIOS frissítés megoldotta a problémát. De azzal csak óvatosan.

Amúgy a tápod retek. HD 5450 meg a GT 210 között meg alig van különbség.

2015. ápr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tápnak elvileg elégnek kellene lennie, 400W a minimum
2015. ápr. 14. 08:28
 8/9 A kérdező kommentje:
De az is lehet, hogy a kártya nem jó, ma vissza viszem, hátha kicserélik....
2015. ápr. 14. 08:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Na kártya jó....valakinek ötlet?
2015. ápr. 14. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!