Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elektromos gitár felvételéhez...

Csorbinátor kérdése:

Elektromos gitár felvételéhez melyik a jobb? Külső hangkártya, vagy (usb-s) keverő?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 10. 17:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy mikrofon is lenne hozzá kötve
2015. ápr. 10. 18:01
 2/21 anonim ***** válasza:
Nekem Line 6 Studio Gx van. Az UX 1 a tesója, hozzá már gitáron kívül egy mikrofon is csatlakoztatható
2015. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Ez azért nagyban függ attól is, konkrétan milyen típusokat hasonlítasz...
2015. ápr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Vonalszintű jelen nem nagyon tudsz rendesen kivezérelni, így a keverő lesz a megoldás. Ráadásul tudsz hozzá normális mikrofont is csatlakoztatni.
2015. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én egy Behringer c1-Behringer xenyx Q802 usb, vagy ugyanez a mikrofon és egy Lexicon alpha párosításon gondolkoztam. A kettő közül melyik lenne a jobb?
2015. ápr. 10. 18:25
 6/21 anonim ***** válasza:
Én az első variációt venném.
2015. ápr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Mennek a zöldek
2015. ápr. 10. 18:33
 8/21 anonim válasza:
Az UX1-hez is lehet mikrofont csatlakoztatni és az is USB. Hogy jön ide a vonalszintű jel kivezérlése?
2015. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Például úgy, hogy vonalszinten jön a jel és csókolom. Keverő nélkül nem fogod szabályozni, aztán +1-2 dB és búcsút mondhatsz a felvételnek, hiába csillapítasz rajta utólag, kockajelből nem lesz normális sehogy. Nem egyszer voltunk kénytelenek vonalszinten rögzíteni interjúkat, egy kín utána szar hanggal dolgozni. Persze, a vágóprogram keverője is jó lehet, de még nem láttam olyat, ami menet közben képes rá.
2015. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Nem értem sajnos még mindig.

Egy gitárról van szó meg egy mikrofonról és zenéről.

Nem interjúról.

Itt nincs semmiféle vonalszintű bemenet, van egy gitárjeled meg egy mikrofon jeled.

De ha mégis az UX1-nek van vonalbemenete is.

A PodFarm mixerrel meg simán tudod a bemeneti jelszintet szabályozni.

2015. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!