Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet ennél jobb gépet ki hoznni?

Lehet ennél jobb gépet ki hoznni?

Figyelt kérdés

140k-ba rendelem a gépet a pcx-en . Lehet ennél jobb gépet ki hoznni?


Alaplap:Gigabyte GA-F2A88XM-HD3

Processzor: AMD Athlon II X4 860K

Ram: Kingston 4GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Blue

Videókártya: Gigabyte R9 270 2GB DDR5

Tápegység: Corsair 550W VS550 CP-9020050-EU

Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Ház:Aerocool gt white editon számítógépház

billentyűzet:Kolink KBV2 HUN fekete-kék billentyűzet

Meg 1 dvd író.


Jah és szerintetek fog menni ezen a gépen a gta5?

[link]


2015. ápr. 9. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én valahogy biztos megpróbálnék belepréselni még 4Gb ramot. Mondjuk tápból elég lenne egy EVGA 430W-os is és nem tudom hogy mekkora szükséged van dvd író-ra de én már azt is kihagynám mert 4 éve egyáltalán nem használtam és akkor ezeknek az árán még +4Gb ramot beleraknék.
2015. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az oké de amit kapok cd-t a vidókártyához meg a win7 is cd van meg azt hogy telepitsem :D meg a kártya dobozán az áll legalább 500w os táp legyen.
2015. ápr. 9. 16:13
 3/13 anonim ***** válasza:

A videókártyához kapott cd-ről általában nem telepítünk drivert mert régi szokott lenni hanem szépen leszedjük netről a legfrissebbet, win 7-et meg pendriveról telepítesz.

Az 500W-ot azért írják ki hozzá hogy akinek szar tápja van annak is elinduljon. Az egész gép fogyasztása terhelés alatt max. 200W lesz.

2015. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

de jó hogy minden gép max 200 watt-ot eszik itt gyakorin. Csak a videókártya megeszik 150w-ot max terhelésen. Igaz a proci sose fog maxon menni, mert még semmi se bírja kihasználni a 4 magot. De akkor megkérdezném az utolsótol, hogy egy fx9590 és egy r9 290x2 is max 200 watt-ot eszik?

Egyébként az 550-es táp ennek a gépnek felesleges egy 450-es elég, még amit javasoltak ewga 430-ast az is elég neki bőven.

Meg spórolj mellé még egy kicsit és ezt a ramot vedd bele így kit-ben.

[link]


A kissebb táppal és a több rammal lenne kb 145k-ba max tényleg kihagyod az írót és pendrive-ról telepítesz.

2015. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az is baromság, hogy te meg a TDP-ket adod össze. Én legalább nézek egy tesztet ahol lemérik az átlag fogyasztását egy kártyának egy messze erősebb konfigban amiben ráadásul még a proci is többet eszik. De persze nézheted TDP alapján is ha egész nap Furmark és egyéb tesztprogramokkal van terhelve a gép.
2015. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

De ha gondolod szólj nekik, hogy szarul csinálják és nem átlagos terhelésre kéne mérni fogyasztásmérővel hanem csak adogassák össze a TDP-ket, meg csapjanak hozzá a maradékra mindig 50W-ot...

[link]

2015. ápr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

igen jó lenne ha a maximális fogyasztást mérnék nem azt írnák le amelyik érték a legtöbbször felvillan a fogyasztásmérőn. Én a maximálissal számolok és így nem ér meglepetés ha egy hardverigényesebb szoftvert akarok használni. És képzeld rá szoktam küldeni a gépre egy furmark-ot és egy rendszer stabilitás tesztet, hogy lássam megfelelő e a hűtés és a táp is bírja akár maximális terhelésen. Így nem kell majd a boltba rohannom másik tápegységért és hűtőért ha olyan szoftvert akarok használni ami kihasználja a gépem.

A tdp-t nem a semmiért adják meg. Ennyi erővel minek akkora hűtő a procira hiszen ugyse eszik annyit, és így nem is termel akkora hőt. Egy tájékoztató jellegű tesztre nem igazán szoktam alapozni, de prohardveren nyugodtan benézhetsz a melyik tápot vegyem topicba ott se azt irkálják, hogy úgyse fog annyit enni a géped hanem ők is a maximális fogyasztáshoz mérten ajánlanak tápot.

2015. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen és ez átlagos felhasználásnak számít hogy egész nap nézed a szőrös fánkot, ezt max egyszer megnézed új vga esetén aztán többször nem futtatod le. Nyilván ezalatt biztos többet eszik a gép de akkor sincs értelme egy elméleti max alapján nézni a fogyasztást. Meg én sem 300W-os tápot ajánlottam hanem olyat amiben simán van még tartalék.
2015. ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


INTEL oldalról kb. ez férne bele, 155k kiszállítva, de 8 giga rammal, viszont nincs benne dvd-író se billentyűzet.


A te házadból az "advance" típust válaszd.

2015. ápr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó az összeállítás. 4 GB még kell mellé, azt vagy most spórold ki, vagy jövő hónapban.
2015. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!