Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora jelentősége van, hogy...

Mekkora jelentősége van, hogy milyen chipsetes alaplapot veszek? (LGA-1150)

Figyelt kérdés

A közeli jövőben tervezem egy Intel processzoros számítógép vásárlását, alapvetően játékra, illetve általános otthoni felhasználásra. Eddig az i5-4460 processzort néztem ki. Több helyen is olvasgattam már a témában, és általában a B85-ös alaplapokat ajánlják, mivel azok kaphatóak a legkedvezőbb áron.

A jövőbeni esetleges fejlesztés szempontjából van komoly jelentősége, hogy milyen chipsetes alaplapot választok? Leginkább arra értem a kérdést, hogy a jövőben megjelenő processzorokat támogatni fogja-e egy régebbi chipset típus, és hogy ezzel kapcsolatban jelenleg lehet-e tudni bármit is. Olyat is olvastam, hogy a 80-as sorozatú chipsetekhez BIOS frissítés is kell, ha újabb processzort szeretnék beletenni, de erre majd rákérdezek annál a boltnál, ahonnan megvenném.



2015. ápr. 9. 13:37
 1/7 A kérdező kommentje:
* az utolsó mondatot természetesen úgy értem, hogy ehhez a processzorhoz milyen frissítés kell, illetve hogy ezt megcsinálja-e az üzlet még a vásárlás előtt.
2015. ápr. 9. 13:39
 2/7 Tengor ***** válasza:
100%

A chipset elsősorban az alaplap tudását határozza meg. Tud-e natíva USB 3.0-át, ha igen, akkor mennyi porton, mennyi SATA port van rajta ilyesmi.

A jövőbeli támogatásról bármit mondani lehetetlen. Valószínűsíthető, hogy korszerűbb chipsetek tovább lesznek támogatottak, mint a szerényebb, olcsó tudásúak. Viszont ha olyan nagy a fejlődés, akkor cserélik a foglalatot és akkor tök mindegy milyen chipset van az alaplapon, cserélni kell.

Egyedül a vevőnek áll érdekében, hogy a nagyobb teljesítményhez csak CPU-t kelljen cserélni. Minden más résztvevőnek az a jó, ha cseréled az egész cuccot.

2015. ápr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Brenya ***** válasza:
100%
A legjobb ha olyan alaplapot választasz ami támogatja a processzorod(még az i7-seket is). A következő generáció úgyis más tokozású lesz(és kezdetben nagyon drága).
2015. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag azért régen kijöttek már a refresh processzorok, amikhez biosfrissítés kellett. Hacsak nem valami kis bolt régi készletéből vásárolsz, akkor elég kicsi az esély arra, hogy még régi bios lesz rajta, a frissen gyártottakat meg eleve az újabb biossal adják ki. Én most raktam össze több gépet is refresh processzorral, mindegyik alaplap a legfrissebb biossal érkezett.
2015. ápr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jelenleg akkor megéri mondjuk H97-et venni B85 helyett, vagy jó az olcsóbb is?
2015. ápr. 9. 14:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az új procikat minndegyik támogatja szinte mind1 melyiket veszed. B85-nél kérdezd meg, hogy a bios a legfrissebb-e mert a 4460-hoz valóban a legfrisebb kell a b85-ös lapba. H97-be frissítés nélkül működni fog.

Ha meg tokozás is új lesz a procikon akkor meg teljesen mind1. Bármelyiket veszed az a mostani prockból a nagy része belemegy (pl i7-4790 is).

Én is most vettem i5-4460+Asrock B85M Pro4 lapot.

2015. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Elírtam, a lapon lesz új tokozás nem a procin :DD

2015. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!